Partner serwisu

Belgia: Ryanair anuluje z powodu strajku sporą część lotów w weekend

Rafał Dybiński 21.04.2022

Belgia: Ryanair anuluje z powodu strajku sporą część lotów w weekend
fot. Piotr Bożyk
Ryanair poinformował w oficjalnym komunikacie o anulowaniu zaplanowanych na weekend dużej części lotów z belgijskich portów w Brukseli oraz Charleroi. Powodem jest strajk personelu pokładowego w tym kraju.
Niskokosztowiec z Irlandii zapewnia, że blisko połowa lotów z dwóch wspomnianych wyżej lotnisk będzie nadal realizowana. Anulowane zostaną jednak rejsy obsługiwane przez belgijski personel pokładowy. 

Loty są odwołane na mniej niż dwa tygodnie dni przed ich rozpoczęciem, dlatego zgodnie z unijnymi regulacjami tani przewoźnik z Zielonej Wyspy będzie zobowiązany do wypłaty co najmniej 250 euro odszkodowania pasażerom, których rejsy zostały anulowane.

Związki zawodowe CNE i ACV Puls ogłosił wcześniej, że belgijska załoga niskokosztowca będzie strajkować od piątku 22 do niedzieli 24 kwietnia. Według związkowców kierownictwo linii lotniczych z Irlandii nie przestrzega podstawowych praw swoich pracowników, a negocjacje zakończyły się niepowodzeniem.

Zarząd Ryanaira w Dublinie został poinformowany o strajku personelu pokładowego z Belgii już 1 kwietnia. Ostateczna próba mediacji między związkowcami a kierownictwem taniego przewoźnika nie doprowadziła do oczekiwanych rozwiązań.

"Trzy lata po tym, jak w końcu zgodził się przestrzegać belgijskiego ustawodawstwa, Ryanair nadal lekceważy prawa swoich pracowników" - podsumował sytuację Didier Lebbe, sekretarz związku CNE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony