Partner serwisu

Belfast zyskał sześć nowych tras do Anglii dzięki Aer Lingus i Stobart Air

Rafał Dybiński 28.07.2020

Belfast zyskał sześć nowych tras do Anglii dzięki Aer Lingus i Stobart Air
fot. Piotr Bożyk
Stobart Air, operator połączeń Aer Lingus Regional, zbazuje pięć samolotów ATR72-600 w porcie lotniczym Belfast – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Stolica Irlandii Północnej zyska w ten sposób sześć nowych tras o wysokiej częstotliwości do Wielkiej Brytanii.
27 sierpnia ruszą loty z Belfastu do szkockiego Edynburga. Dzień później wystartuje pierwszy rejs do Exeter. 14 września północna część Zielonej Wyspy zyska połączenie z Manchesterem i Birmingham. Listę nowych destynacji z Belfastu uzupełnią od 1 października porty East Midlands i Leeds/Bradford.

Stobart Air obsługuje aktualnie 30 tras Aer Lingus Regional z lotnisk w Dublinie, Cork i stolicy Irlandii Północnej. Operator docelowo planuje z samego Belfastu realizować ponad 200 lotów tygodniowo.

Wszystkie sześć tras obsługiwały wcześniej Flybe, które zbankrutowały w marcu bieżącego roku. Upadłe linie lotnicze oferowały z Belfastu loty do czternastu destynacji.

– Połączenia lotnicze z resztą Wielkiej Brytanii mają kluczowe znaczenie dla ożywienia gospodarki Irlandii Północnej. Cieszymy się, że Aer Lingus umieści swoją bazę w Belfaście i wzbogaci w ten sposób swoją sieć tras – podkreślił Brian Ambrose, prezes lotniska w stolicy Irlandii Północnej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony