Partner serwisu

Bejrut wraca do siatki połączeń PLL LOT

Rafał Dybiński 04.06.2021

Bejrut wraca do siatki połączeń PLL LOT
fot. Piotr Bożyk
11 czerwca do siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT wrócą rejsy z Warszawy do Bejrutu - poinformował narodowy przewoźnik znad Wisły w oficjalnym komunikacie.
Wakacyjna trasa funkcjonować będzie na razie do 14 lipca z małą przerwą w bieżącym miesiącu. Do stolicy Libanu nie dolecimy bowiem między 17 a 22 czerwca. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu.

Rejs LO145 odleci z Lotniska Chopina w każdą środę i piątek o godz. 22:25. Lądowanie w Bejrucie przewidziano o godz. 3:05 lokalnego czasu. Rejs powrotny LO146 wystartuje natomiast ze stolicy Libanu w czwartki oraz soboty o godz. 3:55. Przylot do Warszawy przewidziano na godz. 6:40.

Wcześniej PLL LOT wznowiły na początku czerwca również rejsy do Miami w Stanach Zjednoczonych, a dobę później także do Skopje, stolicy Macedonii Północnej. Połączenie do największego miasta Florydy jest obsługiwane od 2 czerwca dwa razy w tygodniu, natomiast loty do północnego sąsiada Grecji są dostępne od 3 czerwca cztery razy w tygodniu.

PLL LOT w okresie wakacyjnym uruchomią wiele nowych połączeń. Na odradzającym się po pandemii koronawirusa rynku będzie dominował ruch turystyczny. To zaś oznacza więcej podróżujących dzieci. Przeczytajcie jaką ofertę dla najmłodszych przygotował narodowy przewoźnik znad Wisły.

PLL LOT zamierza w tym roku odebrać dwa B787-9 Dreamliner, ale wszystko wskazuje na to, że nie trafią do niego wszystkie zamówione B737 MAX. – Na dzisiaj nie mamy żadnego kontraktowego zobowiązania, żeby te samoloty odbierać – przyznaje Rafał Milczarski, prezes zarządu przewoźnika. Przewoźnik rozważa jednak pozyskania kolejnych samolotów m.in. w miejsce wycofywanych Q400. Jaka będzie przyszłość jego floty?
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony