Partner serwisu

Będzie zakaz lotów do Francji? Jest projekt rozporządzenia

Emilia Derewienko 09.09.2020

Będzie zakaz lotów do Francji? Jest projekt rozporządzenia
fot. Piotr Bożyk
16 września ma wejść w życie nowe rozporządzenie o zakazie lotów do konkretnych krajów. Pojawił się już projekt tego dokumentu, według którego zakazem lotów z i do Polski zostanie objęta Francja.
Od 2 września w mocy jest rozporządzenie, które zakazuje bezpośrednich podróży lotniczych do 44 krajów, w tym do państw niezwykle popularnych wśród turystów, takich jak Hiszpania czy Malta. Zakaz lotów m.in. do Królestwa Hiszpanii przysporzył zresztą wielu problemów nie tylko liniom lotniczym i pasażerom, ale biurom podróży. Czytaj: Zostawcie Wyspy Kanaryjskie – branża lotnicza pisze do premiera.

Wiele wskazuje na to, że na liście „państw zakazanych” znajdzie się także Francja. Kraj zanotował w ostatnich dniach duży skok liczby zachorowań, o ponad 4 tys. przypadków. – Wskaźnik przenoszenia się wirusa wynosi 1,2 i jest to znacznie mniej niż na wiosnę, gdy sięgał 3,2-3,4. Koronawirus rozprzestrzenia się więc wolniej, choć nadal jest w obiegu – potwierdził doniesienia minister zdrowia Francji, Olivier Veran.

Kraje, objęte zakazem lotów bezpośrednich z i do Polski to: Albania, Argentyna, Armenia, Bahamy, Bahrajn, Belize, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Dominikana, Ekwador, Eswatini, Gwatemala, Hiszpania, Honduras, Indie, Irak, Izrael, Katar, Kazachstan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Kuwejt, Liban, Libia, Luksemburg, Macedonia Północna, Malediwy, Malta, Meksyk, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Zielonego Przylądka, Republika Południowej Afryki, Rumunia, Salwador, Surinam i USA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo