Partner serwisu

Bardzo dobry styczeń airBaltic. Gauss: Jesteśmy na ścieżce ożywienia

Rafał Dybiński 10.02.2022

Bardzo dobry styczeń airBaltic. Gauss: Jesteśmy na ścieżce ożywienia
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic przewiozły w styczniu bieżącego roku ponad 147 tys. pasażerów - poinformował przewoźnik z Europy Wschodniej w oficjalnym komunikacie.
Wyniki z pierwszego miesiąca 2022 roku oznaczają wzrost o 232 proc. liczby obsłużonych podróżnych w porównaniu do tego samego okresu z ubiegłego roku.

Linie airBaltic wykonały w styczniu 2480 lotów. W tym przypadku oznacza to wzrost w odniesieniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku o 185 proc. Wówczas wykonano 900 rejsów.

Wskaźnik punktualności spadł o 7,6 proc., osiągając poziom 81,9 proc. Przed rokiem w styczniu zrealizowano o czasie 89,5 proc. wszystkich rejsów.

Przewoźnik z Europy Wschodniej, którego ujednolicona flota składa się z 32 odrzutowców wersji A220-300, uruchomił w 2021 roku piętnaście nowych tras. Wśród nich były takie miejsca docelowe jak Dubaj czy Teneryfa. Ponadto potwierdził założenie nowej bazy poza Litwą, Łotwą i Estonią. Aktualnie oferuje z Rygi loty do ponad 70 miejsc docelowych w Europie i na Bliskim Wschodzie.

– Wyniki uzyskane w styczniu, ponad trzykrotnie lepsze niż rok wcześniej, pokazują, że jesteśmy na ścieżce ożywienia. Spodziewamy się w najbliższych miesiącach silnego popytu, zwłaszcza po tym jak różne kraje zniosą lub złagodzą ograniczenia. Niemniej sytuacja pozostaje niepewna i nadal monitorujemy uważnie rozwój w naszej sieci – skomentował Martin Gauss, prezes airBaltic.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony