Partner serwisu

Bamboo Airways zamienią jesienią zatłoczone Heathrow na Gatwick

Rafał Dybiński 03.08.2022

Bamboo Airways zamienią jesienią zatłoczone Heathrow na Gatwick
Fot. Bamboo Airways
Linie lotnicze Bamboo Airways uruchomią od 29 października rejsy między Hanoi oraz portem Londyn-Gatwick - informuje "Air Journal".
Przewoźnik z Azji Południowo-Wschodniej zastąpi w ten sposób miejsce docelowe w stolicy Anglii, bowiem wiosną bieżącego roku zainaugurował trasę ze stolicy Wietnamu do portu Londyn-Heathrow. Największe lotnisko Wielkiej Brytanii jest jednak przeciążone i wprowadziło latem limity w dziennej obsłudze pasażerów, co skłania linie lotnicze do korekt w swoich sieciach międzynarodowych połączeń.

Bamboo Airways wybrało Gatwick jako najkorzystniejszą alternatywę dla zatłoczonego Heathrow i Dreamliner wersji 787-9, oferujący 21 foteli w klasie premium, 26 foteli w klasie biznes oraz 247 miejsc w klasie ekonomicznej, pojawi się tam raz w tygodniu, a konkretnie w każdą sobotę.

Wylot z Hanoi zaplanowano na godz. 23:55. Lądowanie w stolicy Anglii przewidziano na godz. 6:55 następnego dnia. Rejs powrotny wystartuje o godz. 11:10 i dotrze do stolicy Wietnamu o godz. 6:15 lokalnego czasu następnego dnia.

Bamboo Airways na trasie między Londynem i Hanoi nie będzie konkurować zarówno z British Airways, jak i Virgin Atlantic. Połączenie do stolicy Anglii realizują jednak Vietnam Airlines, które oferują również takie rejsy z Ho Chi Minh City.

Bamboo Airways oprócz trasy do Londynu latają również w Europie do Frankfurktu nad Menem, a plany na najbliższe miesiące zakładają również rejsy do Paryża. Przewoźnik z Wietnamu to kolejny nowy partner lotniska Gatwick, z którego swoje połączenia do Azji oferują również Emirates (Dubaj), niskokosztowy Scoot (Bangkok i Singapur), Qatar Airways (Doha), a także British Airways. Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii lata z Gatwick do Islamabadu i Dohy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony