Partner serwisu

Bamboo Airways: Embraer E195 zadebiutował operacyjnie w Wietnamie

Avgeek 03.10.2020

Bamboo Airways: Embraer E195 zadebiutował operacyjnie w Wietnamie
Fot. Joost Alexander
Dwa embraery E195 rozpoczęły operacje w Wietnamie dla Bamboo Airways, oferując po raz pierwszy przeloty odrzutowym samolotem z Hanoi, Vinh i Hai Phong na wyspę Con Dao. E195 dołączają do floty Bamboo Airways na podstawie umowy leasingowej, na zasadach wet lease, z duńską linią Great Dane Airlines.
Wyspa Con Dao i otaczający ją Park Narodowy to obszar o wybitnych walorach przyrodniczych 1400 km od stolicy Hanoi, u południowego wybrzeża Wietnamu. Popularna miejscowość turystyczna, obejmująca archipelag 16 wysp, jest obecnie obsługiwana tylko przez samoloty turbośmigłowe przede wszystkim ze względu na krótki pas startowy, a także brak zapasów paliwa.

- Bamboo Airways z dumą oferuje loty samolotami E195 na Con Dao. Osiągi samolotu na krótkim pasie startowym sprawiają, że jest on idealnym samolotem do lotów do i z Con Dao. Układ kabiny dwa na dwa zapewnia naszym pasażerom wysoki poziom komfortu w nowoczesnym, przestronnym samolocie, w tym w jedynej w swoim rodzaju klasie biznes na trasie do Con Dao - powiedział Dang Tat Thang, wiceprezes Bamboo Airways.

- Gratulujemy Bamboo Airways tego strategicznej decyzji. E-Jet zapewni im dużą elastyczność zarówno pod względem osiągów, jak i ekonomii. Oszczędność paliwa i ekonomika E195 umożliwia Bamboo Airways efektywne kosztowo zarządzanie zmiennym popytem i obsługiwanie tras o mniejszym wypełnieniu za pomocą samolotów o odpowiednich rozmiarach. Witamy Bamboo Airways w rodzinie Embraear, a nasz globalny zespół jest tutaj, aby ich wspierać - mówi Raul Villaron, wiceprezes ds. Azji i Pacyfiku w oddziale lotnictwa komercyjnego Embraer.

Bamboo Airways jest pierwszym, który obsługuje bezpośrednie loty do Con Dao z trzech miast: Hanoi, Hai Phong na północy i Vinh w centralnej części. Na trasie Hanoi - Con Dao będą odbywały się dwa loty dziennie, a na początek codzienne loty z Hai Phong i Vinh do Con Dao. Bamboo Airways obsługuje samoloty w wygodnej konfiguracji jednoklasowej ze 118 miejscami.

Bamboo Airways to nowa linia lotnicza, która rozpoczęła loty komercyjne ze stolicy kraju, Hanoi, dopiero w ubiegłym roku. Przed ekspansją na inne rynki Azji Północno-Wschodniej, takie jak Chiny, Korea i Japonia, przewoźnik planuje uruchomić połączenia krajowe. Linie są w całości własnością FLC Group, wietnamskiego przedsiębiorstwa wielobranżowego, koncentrującego się na lotnictwie, nieruchomościach, ośrodkach wypoczynkowych, rolnictwie i golfie. Początkowy kapitał linii wynosił 30,8 mln dolarów. Flota Bamboo Airways składa się obecnie z 24 samolotów: jednego airbusa A319, sześciu A320, pięciu A320neo, trzech A321, czterech A321neo, trzech boeingów B787-9 Dreamliner oraz dwóch embraerów E195.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony