Partner serwisu

Baltic Cargo Hub powstanie w porcie Ryga. Największy taki obiekt nad Bałtykiem

Rafał Dybiński 23.04.2021

Baltic Cargo Hub powstanie w porcie Ryga. Największy taki obiekt nad Bałtykiem
fot. airBaltic
Linie lotnicze airBaltic oraz port lotniczy Ryga podpisały umowę w sprawie rezerwacji terenu pod budowę nowego Baltic Cargo Hub na lotnisku w stolicy Łotwy. Nowy hangar będzie największym w krajach bałtyckich obiektem dedykowanym do obsługi ładunków lotniczych.
Linie lotnicze airBaltic wygrały przetarg na dzierżawę gruntu pod budowę multimodalnego centrum logistycznego, ogłoszony przez Port Lotniczy Ryga w listopadzie 2020 roku. Według wstępnych planów, planowana wielkość Baltic Cargo Hub osiągnie 6000 m2. Rozpoczęcie budowy planowane jest pod koniec 2022 roku. Hangar będzie gotowy na początku 2024 roku. Projekt będzie finansowany przez banki i obsługiwany przez Baltijas Kravu centrs SIA.

- airBaltic Cargo dostarcza od wielu lat podstawowe przesyłki pocztowe i ładunki na Łotwę i z Łotwy, korzystając z istniejącego hangaru. Zostanie on jednak zburzony, aby zrobić miejsce dla torów Rail Baltica. Nowy Baltic Cargo Hub umożliwi firmie obsługę ponad 30 000 ton ładunków rocznie - wyjaśnił Martin Gauss, prezes airBaltic.

- Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z krajowymi liniami lotniczymi przy rozbudowie centrum cargo na lotnisku. Jego budowa pomoże zwiększyć wolumen ładunków obsługiwanych w porcie Ryga i przyniesie korzyści zarówno lotnisku, jak i airBaltic - podkreśliła Laila Odiņa, prezes zarządu portu stolicy Łotwy, który w 2019 roku odprawił rekordowych blisko 8 mln podróżnych.

Założone w 1995 roku linie lotnicze airBaltic obsługują aktualnie ponad 70 destynacji w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Rosji. Flota przewoźnika składa się obecnie już tylko z 25 airbusów A220. Na dostawę czeka kolejnych 25 samolotów tego typu. Przewoźnik posiada także opcje na kolejnych 30 samolotów A220, a pod koniec ubiegłego roku pożegnał ostatniego boeinga 737 w swojej flocie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony