Partner serwisu

Azores Airlines uruchomią nietypową trasę na Bermudy

Rafał Dybiński 02.01.2021

Azores Airlines uruchomią nietypową trasę na Bermudy
fot. Azores Airlines
Miłośnicy nietypowych tras lotniczych zacierają ręce z niecierpliwości po najnowszym komunikacie Azores Airlines.
Egzotyczny przewoźnik uruchomi bowiem latem przyszłego roku bezpośrednie połączenie z Azorów na Bermudy. Rejsy na odcinku o długości 3850 km przez Ocean Atlantycki zrealizuje Airbus A321neo.

Azores Airlines to portugalskie linie lotnicze z główną siedzibą w Ponta Delgada na jednej z wysp archipelagu. Przewoźnik wykorzystuje niewielką flotę wąskokadłubowych samolotów Airbusa na trasach do Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec i kilku miejsc docelowych na Karaibach. Do tych destynacji dołączą latem 2021 roku jeszcze Bermudy.Nietypowe połączenie, nazwane przez miłośników awiacji intraatlantyckim lub półtransatlantyckim, będzie realizowane raz w tygodniu w każdą niedzielę w okresie od 6 czerwca do 19 września przyszłego roku. Wylot z Ponta Delgada zaplanowano na godz. 8:15 lokalnego czasu. Rejs S4227 dotrze na Bermudy o godz. 10:25 lokalnego czasu. Powrotny lot wystartuje o godz. 11:40. Lądowanie na Azorach rejsu S4228 przewidziano o godz. 19:25, uwzględniając kilka pokonanych stref czasowych.

Flota Azores Airlines składa się aktualnie z czterech A321neo, czterech A321LR oraz dwóch starszych A320-200. Pierwsze maszyny zostały wdrożone do obsługi lotów trzy lata temu, a najnowsze w bieżącym roku.

Linie lotnicze z Portugalii były na kraju bankructwa podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Przewoźnik musiał bowiem zawiesić na kilka miesięcy intratne połączenia do Toronto i Bostonu, ale stanął znów na nogi po wdrożonej restrukturyzacji oraz uzyskaniu rządowego wsparcia, zatwierdzonego przez Komisję Europejską.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony