Partner serwisu

Azerbaijan Airlines i Buta Airways zawiesiły loty do Rosji

Rafał Dybiński 07.03.2022

Azerbaijan Airlines i Buta Airways zawiesiły loty do Rosji
fot. Azerbaijan Airlines
Linie lotnicze Azerbaijan Airlines (AZAL) i niskokosztowe Buta Airways zawiesiły bezterminowo wszystkie rejsy do miast w Rosji – poinformowano w oficjalnym komunikacie narodowego przewoźnika Azerbejdżanu, który podporządkował się zaleceniu Federalnej Agencji Transportu Lotniczego.
"Bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów AZAL. Brak pełnej ochrony ubezpieczeniowej podczas lotów międzynarodowych do Rosji stwarza nieuzasadnione ryzyko dla obywateli naszego kraju, a także dla samych linii lotniczych" – podkreślono w komunikacie, odnosząc się do skutków sankcji nałożonych przez kraje Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii po inwazji Rosji na Ukrainę. Pasażerowie odwołanych rejsów mają prawo do zmiany terminu lotu lub uzyskania zwrotu biletu bez dodatkowych kosztów.

Azerbaijan Airlines obsługiwały w Rosji trasy z Baku do dwóch moskiewskich portów Domodiedowo i Wnukowo oraz do Sankt Petersburga. Wcześniej oferowano również loty do Astrachania, Czelabińska, Krasnojarska, Niżnego Nowogrodu, Nowosybirska, Orenburga, Permu, Rostowa nad Donem, Samary, Wołgogradu, Woroneża i Jekaterynburga. Na Ukrainie natomiast realizowano połączenia do Kijowa i Lwowa, a wcześniej także do Charkowa, Symferopola i Zaporoża.

Flota narodowego przewoźnika Azerbejdżanu składa się z dwóch czterosilnikowych airbusów A340-500, z których jeden wciąż regularnie lata do Dubaju, dwóch boeingów 787-8, dwóch boeingów 767-300ER, trzech boeingów 757-200, trzech airbusów A319-100 oraz sześciu airbusów A320-200.

Buta Airways obsługiwały w Rosji z kolei połączenia z Baku do Astrachania, Kazania, Mineralnych Wód, Moskwy-Wnukowo, Sankt Petersburga i Ufy. Niskokosztowiec na Ukrainie realizował natomiast trasy do Charkowa, Lwowa, Kijowa-Żuliany i Odessy. Flota taniego przewoźnika składa się z ośmiu embraerów E190.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony