Partner serwisu

Avianca zawiesiła loty w Kolumbii

Rafał Dybiński 30.03.2020

Avianca zawiesiła loty w Kolumbii
fot. Airbus
Narodowy przewoźnik Kolumbii poinformował w oficjalnym komunikacie o tymczasowym zawieszeniu wszystkich krajowych lotów.
Obostrzenia będą na razie obowiązywać od 25 marca do 12 kwietnia. Decyzja przewoźnika podyktowana jest rządowym dekretem dotyczącym obowiązkowej izolacji zapobiegawczej w celu zmniejszenia zagrożenia zakażeniem koronawirusa SARS-CoV-2.

"Zamykamy nasze skrzydła z absolutną nadzieją, że je ponownie otworzymy" – wysłał przesłanie do swoich klientów jeden z największych przewoźników w Ameryce Południowej, który w grudniu ubiegłego roku świętował stulecie istnienia.

Avianca to narodowe linie lotnicze Kolumbii, których główną siedzibą jest port lotniczy Bogota-El Dorado, posiadająca spółki zależne w Peru, Ekwadorze, Gwatemali, Hondurasie, Kostaryce i Salwadorze. 103 samoloty przewoźnika, z czego najliczniejszą grupę (36) stanowią Airbusy A320, docierają w sumie do 114 destynacji. Na Starym Kontynencie lądują w Zurychu, Rzymie, Paryżu, Madrycie, Londynie, Barcelonie, Amsterdamie oraz we Frankfurcie nad Menem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo