Partner serwisu

Avianca uruchomi drugą trasę z Salwadoru do Kalifornii

Rafał Dybiński 05.02.2021

Avianca uruchomi drugą trasę z Salwadoru do Kalifornii
fot. Ecuador Aviation Photography
Linie lotnicze Avianca uruchomią latem trasę z kalifornijskiego Ontario do San Salvador – poinformowano w oficjalnym komunikacie przewoźnika z Kolumbii.
Restrukturyzujące się południowoamerykańskie linie lotnicze planują na początku lipca inaugurację nowego połączenia, którego częstotliwość ustalono wstępnie na trzy razy w tygodniu. Rejsy obsłuży airbus A319 na pokład którego będzie mogło wejść 120 pasażerów. Podróżni będą mieć możliwość zakupu miejsc w klasach biznes i ekonomicznej.

– Port Ontario doświadcza najszybszego ożywienia wśród lotnisk w Kalifornii i jest trzeci pod tym względem w całych Stanach Zjednoczonych od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 – podkreślił Mark Thorpe, prezes portu w Ontario. – Znaczącą część ożywienia naszego lotniska stanowią krajowe połączenia, dlatego szczególnie satysfakcjonujące będzie dodanie do naszego rozkładu tej międzynarodowej usługi – dodał Thorpe.

Avianca oferuje już aktualnie 20 razy w tygodniu rejsy między San Salvador a Los Angeles, które dzieli od portu Ontario niespełna 90 km. Codzienne loty na tej samej trasie realizują również Delta Air Lines oraz United Airlines, a dodatkowo trzy razy w tygodniu takie połączenia obsługuje również Volaris. Żaden przewoźnik nie latał jednak dotychczas z Salwadoru bezpośrednio do portu Ontario.  

Według danych Sabre Market Intelligence w 2019 roku między San Salvador a Los Angeles przemieściło się w obie strony prawie 300 tys. pasażerów. Wstępne statystyki z 2020 roku wskazują na blisko 147 tys. podróżnych, co wydaje się świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa SARS-CoV-2.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony