Partner serwisu

Autobus zamiast samolotu na trasie Lufthansy między Innsbruckiem i Monachium

Artur Bogdanowicz 27.09.2021

Autobus zamiast samolotu na trasie Lufthansy między Innsbruckiem i Monachium
fot. Lufthansa/Instagram
Z uwagi na generalne prace remontowe przy pasie startowym w Innsbrucku do 18 października wstrzymane zostały w miniony poniedziałek loty do i ze stolicy Tyrolu. Na ten czas Lufthansa uruchomiła codziennie kursy autobusowe z Austrii do Monachium, utrzymując tym samym Innsbruck w sieci własnych połączeń.
Dotąd codzienne loty wykonywane były na trasie Frankfurt-Innsbruck. Wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów nie zostaną one (na razie) przywrócone, a utrzymanie Innsbrucku w siatce możliwe będzie dzięki utrzymaniu polaczenia autobusowego ze stolicą Bawarii. Autobus wyjeżdżać będzie z Innsbrucku o 6:30 i 13:30, kursy powrotne przewidziano na 10:00 i 18:30. Przejazd zajmuje 2,5 godziny i możliwy jest tylko w oparciu o rezerwacje lotu do Innsbrucku, nadanie i odbiór bagażu przed/po przelocie ma miejsce w Monachium.

Alternatywą dla tego połączenia jest przejazd pociągiem, ale zajmuje on z reguły dłużej i w przypadku opóźnienia pociągu podróżny zostaje „na lodzie”: Przejazd na trasie Innsbruck - Monachium (dworzec wschodni) zajmuje od półtorej godziny (6 par bezpośrednich połączeń Eurocity) do 2,5 godziny (cogodzinne połączenia pociągami regionalnymi z przesiadką w Kufstein). Doliczyć jednak trzeba przesiadkę na pierwszej stacji w Monachium (pociągi S-Bahn od stacji München Ost na lotnisko kursują co 20 minut) i dojazd z miasta na lotnisko, który zajmuje ponad pół godziny.

Według rzecznika prasowego Lufthansy powrót samolotów na trasę Frankfurt-Innsbruck od rozkładu letniego 2022 jest sprawą otwartą. Niewykluczone jednak, ze autobusy zostaną na stale. Tak stało się na liniach Frankfurt-Strasbourg i Monachium-Norymberga.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony