Partner serwisu

Austrian Airlines wznawiają loty z Wiednia do Szanghaju

Rafał Dybiński 25.09.2020

Austrian Airlines wznawiają loty z Wiednia do Szanghaju
fot. Instagram/Austrian
Linie lotnicze Austrian Airlines ogłosiły w oficjalnym komunikacie wznowienie od 2 października rejsów międzykontynentalnych z Wiednia do Szanghaju.
Przewoźnik należący do grupy Lufthansa planuje w najbliższych miesiącach także uruchomienie trasy do Pekinu. Narodowe linie lotnicze Austrii wcześniej zrezygnowały z połączeń do Chin na początku bieżącego roku. Teraz wracają na razie z jednym w tygodniu rejsem do największego ośrodka Państwa Środka z opcją rozszerzenia oferty o stolicę najludniejszego kraju globu.

Loty z Wiednia do Szanghaju będą realizowane w piątki za pomocą Boeinga 767-300, który może pomieścić 211 pasażerów, w tym 26 w klasie biznes i 167 w klasie ekonomicznej. Maszyna producenta z Chicago wyleci o godz. 13:30 i wyląduje w największym ośrodku Chin o godz. 6:00 następnego dnia. Po dobie technicznej przerwy B767-300 ruszy w powrotny rejs o godz. 10:10 w każdą niedziele i wyląduje w Wiedniu o godz. 15:45 tego samego dnia.

Austrian Airlines zawiesiły wszystkie loty długodystansowe na początku bieżącego roku. Ograniczenia objęły wówczas trasy do Szanghaju i Pekinu. Niektóre z międzykontynentalnych połączeń wznowiono w połowie roku, w tym trzy do Stanów Zjednoczonych, realizowane od lipca.

- Cieszymy się z uruchomienia połączenia do Chin. Rejsy międzykontynentalne pozwolą ożywić nasz główny węzeł na lotnisku w Wiedniu - podkreślił Andreas Otto, dyrektor handlowy przewoźnika znad Dunaju. - Chociaż osiągnięcie poziomu sprzed kryzysu zajmie trochę czasu, to jednak podejmujemy dalsze kroki w celu jego przezwyciężenia, dzięki nowym połączeniom długodystansowym z Wiednia - dodał Julian Jaeger, członek zarządu portu w stolicy Austrii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony