Partner serwisu

Austrian Airlines i wiedeński port wdrożyły szybkie testy na COVID-19

Rafał Dybiński 27.10.2020

Austrian Airlines i wiedeński port wdrożyły szybkie testy na COVID-19
fot. Vienna Airport
Linie lotnicze Austrian Airlines i port lotniczy w Wiedniu wdrożyły pilotażowy projekt szybkich testów antygenowych na obecność wirusa COVID-19. Pasażerowie mogą skorzystać z oferty od 23 października do 8 listopada na trasie do Berlina.
Testy są bezpłatne, a ich wyniki są już dostępne po niespełna kwadransie i dostarczane są przez wiadomości SMS lub na żądanie po osobistym zapytaniu. Port stolicy Austrii udostępnił do badań wyznaczony obszar w strefie odpraw Terminalu 3. Karta pokładowa jest aktywowana tylko wtedy, gdy wyniki testu są negatywne. To umożliwia pasażerowi wejście do strefy bezpieczeństwa.

Jeśli wyniki testu będą pozytywne, to zakażona osoba zostanie objęta opieką służby medycznej lotniska w celu pełnego wyjaśnienia. W takim przypadku pasażer będzie mógł bezpłatnie zmienić lub anulować swój lot Austrian Airlines.

– Naszym wspólnym celem jest zniesienie barier stworzonych przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 w ciągu kilku ostatnich miesięcy i uczynienie podróżowania jeszcze bezpieczniejszym – podkreślił Jens Ritter, dyrektor zarządzający Austrian Airlines.

– Cała branża turystyczna pilnie potrzebuje przyszłościowych rozwiązań, aby wyjść z tego kryzysu. Powszechne stosowanie szybkich testów antygenowych umożliwi pasażerom swobodne podróżowanie, co jest bardzo ważne dla gospodarki oraz sektora turystycznego – dodał Julian Jaeger, członek zarządu portu w stolicy Austrii.

– Ten pilotażowy projekt pozwala nam spojrzeć w przyszłość. Robimy krok w kierunku nowej normalności, aby nadać naszemu życiu społecznemu i gospodarce odpowiedni impuls – podsumował Magnus Brunner, sekretarz stanu lotnictwa w rządzie federalnym Austrii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo