Partner serwisu

Austrian Airlines i ÖBB uruchomią pociągi na trasie Graz – Wiedeń

Rafał Dybiński 03.11.2020

Austrian Airlines i ÖBB uruchomią pociągi na trasie Graz – Wiedeń
fot. Austrian Airlines
Austrian Airlines poinformowały w oficjalnym komunikacie o wdrożeniu usługi "AIRail" na trasie z dworca głównego w Grazu do wiedeńskiego portu lotniczego. Połączenie ze stolicy kraju do Styrii wzmocnią od 13 grudnia pociągi Österreichische Bundesbahnen (ÖBB). Podróż potrwa dokładnie trzy godziny i minutę.
Loty do Grazu z Wiednia pozostaną oczywiście integralną częścią rozkładu Austrian Airlines. Dodatkowe pociągi tylko uzupełniają ofertę narodowego przewoźnika powietrznego. Podobnie postępują linie lotnicze w Niemczech i Szwajcarii. – Usługa "AIRail" jest szybka i wygodna dla podróżnych oraz dobra dla ochrony klimatu – podkreśliła Leonore Gewessler, minister środowiska Austrii.

Pasażerowie rozpoczynający podróż w Grazu będą mogli od 13 grudnia skorzystać nie tylko z porannego lotu o godz. 6:00, ale także dwóch porannych pociągów "AIRail" o godz. 7:26 i 9:26 oraz dwóch popołudniowych rejsów powietrznych. Udający się z Wiednia do Styrii mogą natomiast skorzystać z dwóch porannych połączeń kolejowych o godz. 6:33 i 9:33 oraz trzech popołudniowych połączeń lotniczych. Podróż pociągiem trwa dokładnie 181 minut.

– Sprawne połączenia kolejowe między austriackimi ośrodkami przemysłowymi a naszym węzłem w Wiedniu są niezbędne dla handlu i biznesu. Włączając Graz do oferty "AIRail", tworzymy wygodną i przyjazną dla środowiska opcję planowania podróży dla naszych pasażerów – podkreślił Alexis von Hoensbroech, prezes Austrian Airlines. – Pokazujemy klientom mocne strony naszego środka transportu. Graz to kolejne, po Linzu i Salzburgu, miasto z ofertą "AIRail", gwarantującą bezpieczną i przyjazną dla środowiska podróż na lotnisko – dodał Andreas Mattha, prezes ÖBB.

Pasażerowie, którzy wykupili lot w klasie biznes, mogą zamiennie skorzystać z podróży pociągiem w pierwszej klasie. Do ich dyspozycji jest również kupon gastronomiczny, który można zrealizować w wagonie restauracyjnym ÖBB. Oprócz opisanych kursów na trasie z Wiednia do Grazu linie Austrian Airlines oferują także już ponad 30 połączeń dziennie "AIRail" na odcinkach ze stołecznego portu lotniczego do Linzu i Salzburga. - Wytyczyliśmy sobie wspólny kierunek w celu lepszej ochrony klimatu. Połączenia o czasie podróży krótszym niż trzy godziny realizują tylko pociągi, tak jak na trasie z Salzburga do wiedeńskiego lotniska. Austrian Airlines i ÖBB zrobiły kolejny krok w przyszłość, rozszerzając ofertę "AIRail" także na odcinek z Grazu do stolicy – podsumowała Gewessler.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony