Partner serwisu

Austrian Airlines: Drugi B777-200ER poleci do Chicago. Już bez cargo

Rafał Dybiński 26.06.2021

Austrian Airlines: Drugi B777-200ER poleci do Chicago. Już bez cargo
fot. Austrian Airlines
Linie lotnicze Austrian Airlines będą od 1 lipca realizować międzykontynentalne rejsy znów całkowicie pasażerskimi boeingami 777-200ER. Przewoźnik z grupy Lufthansa przez 15 miesięcy wykorzystywał również swoje dwa szerokokadłubowce jako frachtowce, dostarczające ładunki pilnej potrzeby.
Boeingi 777-200ER narodowych linii lotniczych Austrii obsłużyły w ramach operacji "Prachter" ponad 120 rejsów cargo między Szanghajem, Nankinen i Wiedniem. Czasami z Chin przylatywały także z transportem do Frankfurtu nad Menem.

Wzrost popytu i ożywienie ruchu turystycznego w ostatnich miesiącach sprawiły, że przewoźnik z grupy Lufthansy postanowił zrekonfigurować szerokokadłubowce ponownie na odrzutowce pasażerskie. Oznaczony rejestracją OE-LPC przeszedł taki "zabieg" w październiku ubiegłego roku.

OE-LPA jednak przewoził wciąż ładunki i dział techniczny Austrian Airlines dopiero teraz podjął decyzję o doposażeniu samolot w brakujące fotele pasażerskie. 1 lipca poleci jako rejs OS65 z Wiednia do Chicago. W ten sposób boeingi 777-200ER narodowych linii lotniczych Austrii będą oferować ponownie 24 miejsca w klasie premium, 38 w klasie biznes oraz 244 w klasie ekonomicznej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony