Partner serwisu

Austria rozszerzyła zakaz lotów z kilku krajów Bałkanów i Egiptu

Rafał Dybiński 16.07.2020

Austria rozszerzyła zakaz lotów z kilku krajów Bałkanów i Egiptu
fot. Austrian Airlines
Ministerstwo Zdrowia Austrii opublikowało w środę zaktualizowaną listę krajów objętych zakazem wjazdu do członka Unii Europejskiej. Od czwartku do końca lipca do Austrii nie będą mogli przylecieć podróżni z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Egiptu, Kosowa, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Rumunii oraz Serbii. Zakaz wciąż dotyczy także pasażerów z Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Ukrainy.
Wszystkie loty międzynarodowe z Wiednia do miejsc docelowych z krajów objętych zakazem zostały odwołane w terminie 16-31 lipca bieżącego roku. Ze stolicy Austrii nie będzie można przemieścić się w tym czasie do Belgradu, Bukaresztu, Kairu, Kijowa, Londynu, Podgoricy, Prisztiny, Sarajewa, Sibiu, Skopje, Sofii, Sztokholmu, Tirany oraz Warny.

- Zdrowie jest najwyższym priorytetem w obecnej sytuacji. Wspólnym celem pozostaje powstrzymanie pandemii. Całkowite zakazy podróży z bardzo krótkim wyprzedzeniem stanowią jednak dla nas ogromne wyzwanie - przyznał Andreas Otto, Chief Change Officer Austrian Airlines.

- Opowiadamy się za jednolitą i stabilną polityką podróżowania w Unii Europejskiej, aby nie osłabić pozycji Wiednia jako centrum komunikacji w perspektywie długoterminowej - podkreślił członek kadry zarządzającej narodowym przewoźnikiem powietrznym Austrii.

- Osoby podróżujące w interesach oraz pasażerowie tranzytowi znajdą alternatywne sposoby dotarcia do swoich miejsc długodystansowych. Znajdziemy rozwiązania tak szybko jak będzie to możliwe - dodał Otto.

Pasażerowie, których loty zostały odwołane i którzy nie chcą skorzystać z opcji zmiany rezerwacji, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy za pomocą formularza dostępnego na oficjalnej stronie internetowej linii lotniczej. Podróżni planujący lot w późniejszym terminie mogą wykorzystać różne opcje zmiany rezerwacji aż do końca bieżącego roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo