Partner serwisu

Austria: Byli piloci i stewardessy pracują w pociągach i na stacjach

Rafał Dybiński 08.04.2021

Austria: Byli piloci i stewardessy pracują w pociągach i na stacjach
fot. ÖBB
Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) zatrudniło w ciągu ostatnich kilku miesięcy 25 byłych pracowników linii lotniczych - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Narodowy przewoźnik kolejowy Austrii ma przed sobą zmianę pokoleniową. Blisko 25 proc. zatrudnionych przejdzie w najbliższym czasie na zasłużoną emeryturę. ÖBB poszukuje z tego powodu ponad 10 tys. nowych pracowników. Rekrutacja obejmuje personel pokładowy, dyspozytorów i oczywiście maszynistów lokomotyw.

Najbardziej przyjazna środowisku krajowa firma w Austrii to bezpieczny pracodawca szczególnie w czasach kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Najlepszym dowodem na to jest zatrudnienie blisko 3000 nowych osób w trudnym dla większości branż 2020 roku.

- Zmiana pokoleniowa to nie tylko wyzwanie, ale także szansa, bowiem ostatecznie uczyni nas bardziej elastycznymi i konkurencyjnymi. To wszystko dzięki zatrudnieniu nowych talentów - - podkreślił Andreas Matthä, prezes ÖBB.

- Dotyczy to oczywiście również naszych nowych kolegów z branży lotniczej, którzy wnoszą powiew świeżego powietrza. Jednak jedno jest takie samo dla obu sektorów. Czy to samolotem, czy pociągiem, chcemy bezpiecznie i wygodnie dowozić pasażerów do celu - zaznaczył Matthä.

Spośród 25 byłych pracowników linii lotniczych, którzy podjęli nowe wyzwanie w ÖBB, szesnastu z nich ma za sobą przeszłość jako personel pokładowy odrzutowców. Teraz zostali również zatrudnieni do obsługi klientów, ale na pokładzie railjetów. Dwóch byłych pilotów i dwie byłe stewardessy pracują aktualnie jako dyspozytorzy na stacjach kolejowych. Pozostałych pięciu pilotów zamieniło natomiast kokpit samolotu na kabinę pociągu i radzą sobie w roli maszynistów.

Narodowy przewoźnik kolejowy Austrii opublikował w ostatnich miesiącach ponad 300 ofert pracy. Poszukiwani są zwłaszcza pracownicy branży IT, logistyki towarowej, ale również do obsługi pociągów. Najłatwiej można się zatrudnić w Wiedniu, regionie Dolnej Austrii oraz Burgenlandzie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony