Partner serwisu

Australia pokryje połowę kosztów 800 tysięcy biletów lotniczych

Emilia Derewienko 11.03.2021

Australia pokryje połowę kosztów 800 tysięcy biletów lotniczych
fot.
Rządowy, australijski program dotacji JobKeeper, który miałby chronić miejsca pracy w przemyśle turystycznym od likwidacji, właśnie dobiega końca. Canberra ma jednak pomysł, jak chronić etaty.
Rząd Australii chce wesprzeć borykającą się z trudnościami branżę turystyczną, pokrywając połowę kosztów 800 tys. biletów lotniczych w ramach szerszego pakietu o wartości 1,2 mld dolarów australijskich (930 mln dol.), który ma również na celu ochronę miejsc pracy w branży turystycznej.

Nie jest jednak jasne czy taka oszczędność skusi wczasowiczów. Podobny system rabatowy w Japonii przyniósł w ubiegłe wakacje odwrotny skutek, gdyż zaczęto go obwiniać o rozprzestrzenianie COVID-19. Także sama Australia zamykała granice między stanami, w miarę jak zaczęły pojawiać się kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa.

Mimo to, biorąc pod uwagę wszelkie wdrożone już środki ostrożności, moment na akcję promocyjną może być lepszy niż wcześniej w Japonii. Akcja może mieć ponadto zbawienny wpływ dla gospodarki, a podróżni wspomóc miejsca pracy, zależne i utrzymujące się wyłącznie z osób przyjezdnych.

Australia pozostaje zamknięta dla obcokrajowców od marca 2020 roku. Dzięki temu kraj, w którym żyje 25 mln mieszkańców, doświadczył pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w stosunkowo niewielkim stopniu w porównaniu z niektórymi państwami Europy lub Ameryki. – Czy powinniśmy otworzyć granice w 2021 roku? Myślę, że to jest ważne pytanie. Sądzę jednak, że racjonalna odpowiedź brzmi: prawdopodobnie nie – mówił niedawno główny lekarz rządu z Canberry, Brendan Murphy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo