Partner serwisu

ATR: Regionalny frachtowiec 72-600F odbył swój pierwszy lot

Avgeek 18.09.2020

ATR: Regionalny frachtowiec 72-600F odbył swój pierwszy lot
Fot. ATR
Firma ATR ogłosiła w środę (16 września) pierwszy lot swojego nowego, specjalnie zbudowanego regionalnego frachtowca. ATR 72-600F zapewni operatorom przewozów cargo korzyści płynące z wiodącego na rynku regionalnego turbośmigłowca najnowszej generacji.
Nowy ATR wystartował w środę (16 września) o godzinie 14:00 z lotniska w Tuluzie. Pierwszy lot trwał dwie godziny, a podczas lotu załoga przeprowadziła na pokładzie szereg testów sprawdzając osiągi nowego samolotu. Pierwszy samolot zostanie tego typu zostanie dostarczony do linii FedEx Express, największej na świecie linii lotniczej cargo i firmy zajmującej się ekspresowym transportem, która złożyła wiążące zamówienie na 30 samolotów plus 20 opcji w listopadzie 2017 r. Pojawienie się tego nowego frachtowca dodatkowo umacnia wiodącą pozycję ATR na regionalnym rynku frachtowców, na którym samoloty towarowe ATR stanowią już jedną trzecią eksploatowanej regionalnej floty frachtowców.

Zupełnie nowy samolot towarowy prosto z fabryki ATR-a zapewni operatorom szereg wyjątkowych korzyści. Dzięki dużym drzwiom ładunkowym będących częścią oryginalnego projektu i tak samo szerokiemu przekrojowi jak wszystkie samoloty ATR, frachtowiec będzie w stanie pomieścić ładunki masowe oraz standardowe palety i kontenery. Samolot zapewni również operatorom najnowszy zestaw awioniki, który będzie można stale ulepszać. To skutecznie zabezpiecza przyszłościowy kokpit samolotu -600F, umożliwiając liniom lotniczym czerpanie korzyści z przyszłych innowacji, które jeszcze bardziej zwiększą wydajność samolotu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony