Partner serwisu

Asiana Airlines wznowią latem kilka prestiżowych tras do Europy

Rafał Dybiński 08.06.2022

Asiana Airlines wznowią latem kilka prestiżowych tras do Europy
Fot. Asiana Airlines
Linie lotnicze Asiana Airlines wznowią pod koniec wiosny i na początku kalendarzowego lata kilka prestiżowych tras do kluczowych miast Europy – informuje francuski "Air Journal".
Południowokoreański przewoźnik od 18 czerwca wróci do Rzymu, oferując dwa rejsy tygodniowo, konkretnie we wtorki oraz soboty. Połączenie obsłużą airbusy A350-900, które mogą pomieść na pokładzie 28 pasażerów w klasie biznes, 36 w klasie premium oraz 247 w klasie ekonomicznej.

Wylot z Seulu zaplanowano na godz. 10:10 lokalnego czasu, a lądowanie w stolicy Włoch przewidziano na godz. 16:20. Uwzględniając strefy czasowe, podróż w tym kierunku potrwa nieznacznie ponad trzynaście godzin. Rejs powrotny wystartuje o godz. 17:50 i doleci do stolicy Korei Południowej w samo południe następnego dnia. Podróż w tym kierunku potrwa krócej, bowiem jedenaście godzin i dziesięć minut.

Pięć razy w tygodniu do Paryża

Drugim bardzo ważnym dla Asiana Airlines miastem Starego Kontynentu, z którym dalekowschodnie linie lotnicze odzyskają regularne połączenie, będzie Paryż. Od 7 lipca stolica Francji zyska trzy razy w tygodniu rejsy do Seulu. Pod koniec pierwszego wakacyjnego miesiąca częstotliwość rejsów zwiększy się do pięciu w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele.

Wylot z Seulu zaplanowano na godz. 12:30 lokalnego czasu. Przylot nad Sekwanę przewidziano na godz. 17:50. Uwzględniając strefy czasowe, podróż w tym kierunku potrwa dwanaście godzin i dwadzieścia minut. Rejs powrotny wystartuje o godz. 19:50 i doleci do stolicy Korei Południowej o godz. 13:50 następnego dnia. Podróż w tym kierunku potrwa także znacznie krócej, bowiem jedenaście godzin.

Połączenie do stolicy Francji obsłużą również airbusy A350-900 oraz boeingi 777-200ER. W przypadku szerokokadłubowców amerykańskiego producenta do dyspozycji podróżnych będzie 24 foteli w klasie biznes i 278 w klasie ekonomicznej.

Dwa razy w tygodniu nad Bosfor i do Katalonii

Oprócz Paryża i Rzymu odrzutowce Asiana Airlines pojawią się jeszcze w Europie w trzech innych miastach. Pod koniec lipca boeingi 777-200ER do Barcelony. Rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki oraz soboty.

Wylot z Seulu zaplanowano na godz. 12:45 lokalnego czasu. Lądowanie w stolicy Katalonii przewidziano na godz. 19:10. Uwzględniając strefy czasowe podróż w tym kierunku potrwa trzynaście godzin i 25 minut. Rejs powrotny wystartuje o godz. 21:00 i doleci do stolicy Korei Południowej o godz. 16:45 następnego dnia. Podróż w tym kierunku potrwa dwanaście godzin i 45 minut.

Dwa razy w tygodniu, a konkretnie w środy i soboty, będzie można przemieścić się także do Stambułu. Wylot z Seulu zaplanowano na godz. 23:45 lokalnego czasu. Przylot nad Bosfor przewidziano na godz. 5:10 następnego dnia. Uwzględniając strefy czasowe podróż w tym kierunku potrwa jedenaście godzin i 25 minut. Rejs powrotny wystartuje o godz. 17:40 i doleci do stolicy Korei Południowej o godz. 9:20 następnego dnia. Podróż w tym kierunku potrwa dziewięć godzin i 40 minut.

Podobnie jak w przypadku Paryża, pięć razy w tygodniu szerokokadłubowe A350-900 w malowaniu Asiana Airlines doleci latem do Frankfurtu nad Menem. Wyloty z Seulu zaplanowano w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele o godz. 12:00. Lądowanie w niemieckiej Hesji przewidziano na godz. 16:30. Uwzględniając strefy czasowe podróż w tym kierunku potrwa jedenaście godzin i 30 minut. Rejs powrotny wystartuje o godz. 18:30 i doleci do stolicy Korei Południowej o godz. 11:50 następnego dnia. Podróż w tym kierunku potrwa dziesięć godzin i dwadzieścia minut.

A380 tylko do Tajlandii i Kalifornii

Na żadnej z europejskich tras nie pojawi się na razie dwupokładowy A380. Pod koniec czerwca południowokoreański przewoźnik wykorzysta natomiast Super Jumbo na lotach do Bangkoku w Tajlandii. Na przełomie lipca i sierpnia czterosilnikowe samoloty azjatyckich linii lotniczych pojawią się jeszcze w Los Angeles. We flocie Asiana Airlines jest aktualnie sześć A380. Wszystkie zostaną wycofane w 2026 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony