Partner serwisu

Asiana Airlines wdrażają A380 na dwóch trasach

Rafał Dybiński 30.06.2022

Asiana Airlines wdrażają A380 na dwóch trasach
Fot. Airbus Media
Linie lotnicze Asiana Airlines wdrożyły airbusy A380 do obsługi rejsów między Seulem i Bangkokiem - informuje "Air Journal". Dwupokładowy i czterosilnikowy największy samolot pasażerski świata pojawi się także na trasie między stolicą Korei Południowej i Los Angeles.
Asiana Airlines uziemiły wszystkie swoje Super Jumbo w marcu 2020 roku, tuż po wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, któa wywołała największy kryzys w historii światowego lotnictwa. Pękate giganty przewoźnika z Azji latały wcześniej do Frankfurtu nad Menem, Los Angeles i Sydney.

Podczas pandemii linie lotnicze z Korei Południowej organizowały jedynie "rejsy donikąd", których celem było utrzymanie certyfikacji pilotów A380. Pod koniec ubiegłego roku przewoźnik z Seulu zapowiedział powrót Super Jumbo wiosną bieżącego roku, ale później pojawiły się informacje o rezygnacji z tych planów.

Ostatecznie 25 czerwca A380 oznaczony rejestracją HL7625 wystartował do stolicy Tajlandii. Start rejsów z Seulu zaplanowano o godz. 19:30, a przylot do Bangkoku o godz. 23:10 lokalnego czasu. Rejs powrotny odlatuje o godz. 1:10 następnego dnia i dociera do Seulu o godz. 9:15. Trasa jest realizowana z pomocą Super Jumbo raz na dobę. Pozostałe trzy rotacje w tygodniu do Bangkoku są obsługiwane wąskokadłubowym A321neo.

Asiana Airlines zdecydowały się na wdrożenie kolejnego A380 do realizacji transpacyficznych rejsów do Los Angeles. Inaugurację zaplanowano na 1 lipca. Największy samolot pasażerski świata pojawi się na trzech z 14 zaplanowanych rotacjach do słynnego miasta Kalifornii. Wylot z Seulu zaplanowano w poniedziałki, środy i piątki o godz. 14:40. Przylot do Los Angeles przewidziano o godz. 10:20... tego samego dnia, ze względu na przekroczenie linii zmiany daty. Rejs powrotny wystartuje o godz. 12:40 i wyląduje w stolicy Korei Południowej o godz. 17:35 następnego dnia. Pozostałych jedenaście rotacji będzie obsługiwanych również szerokokadłubowych A350.

Linie lotnicze z Azji posiadają w swojej flocie sześć A380. Wszystkie Super Jumbo w malowaniu południowokoreańskiego przewoźnika były przez kilkanaście miesięcy zaparkowane w porcie Seul-Inczon. Ich średni wiek to nieznacznie ponad siedem lat. Dwupokładowe odrzutowce oferują podróżnym 495 miejsc, czego 417 w klasie ekonomicznej i 66 w biznes. Ponadto zaaranżowanych jest tuzin "apartamentów biznesowych" w układzie 1-2-1, podobnie jak w czterosilnikowych maszynach Emirates.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony