Partner serwisu

Asiana Airlines: Pierwsza konwersja kabiny A350 na cargo wg. biuletynu Airbusa zakończona

Avgeek 04.10.2020

Asiana Airlines: Pierwsza konwersja kabiny A350 na cargo wg. biuletynu Airbusa zakończona
Fot. Asiana Airlines
Koreańskie Asiana Airlines stały się pierwszą linią lotniczą na świecie, która wdrożyła rozwiązanie Airbusa polegające na konwersji kabiny pasażerskiej A350 do przewozu towarów. To rozwiązanie w formie Biuletynu Serwisowego Airbusa (SB) nr. SB 25-P170 zostało opracowane w ścisłej współpracy między Airbusem, Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) i Asianą.
Zmodyfikowany pierwszy A350-900 został przekazany do użytku w ostatnim tygodniu września. Wykonał wtedy pierwszą swoją trasę z Seulu do Los Angeles, przewożąc sprzęt elektroniczny, medyczny, IT a także eksportowany przez e-commerce m.in. odzież.

Od października samolot będzie obsługiwał dodatkowe, bardzo popularne trasy cargo, w tym np. z Seulu do Ho Chi Minh City. Projekt wymagał wymontowania 283 foteli klasy ekonomicznej tak aby mogły pojawić się palety cargo ustawione na podłodze kabiny. Dwutygodniowa modyfikacja zwiększyła ładowność samolotu o pięć dodatkowych ton do 23 ton. Biorąc pod uwagę globalny wpływ COVID-19 na przemysł lotniczy, Asiana aktywnie reaguje na wykorzystanie zdolności przewozowej floty pasażerskich samolotów pasażerskich do zwiększenia pojemności ładunkowej cargo.

Już wcześniej informowaliśmy, że Airbus opracowuje modyfikację samolotów z rodziny A330 i A350, która umożliwi liniom lotniczym instalowanie palet towarowych bezpośrednio na szynach od siedzeń na podłodze kabiny pasażerskiej, po zdjęciu foteli klasy ekonomicznej. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule "Airbus opracował rozwiązanie dla samolotów szerokokadłubowych do operacji cargo podczas pandemii COVID-19".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony