Partner serwisu

Argentyna cofnęła zakaz lotów boeingami 737 MAX

Rafał Dybiński 18.03.2021

Argentyna cofnęła zakaz lotów boeingami 737 MAX
fot. Aerolineas
Narodowa Administracja Lotnictwa Cywilnego Argentyny (ANAC) oficjalnie zniosła zakaz lotów boeingami 737 MAX-8 i 737 MAX-9 w tym państwie z Ameryki Południowej. Odrzutowce w przestrzeni powietrznej kraju srebra pojawią się na przełomie kwietnia i maja.
Inspektorzy Krajowej Dyrekcji Bezpieczeństwa Operacyjnego (DNSO) przeanalizowali instrukcje Federalnej Administracji Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA) zgłoszone przez Aerolineas Argentinas i zatwierdzili cofnięcie zakazu.

Narodowy przewoźnik powietrzny Kraju Srebra rozpoczął już w styczniu dodatkowe szkolenia dla pilotów i załóg technicznych odrzutowców producenta z Chicago, które były uziemione niemal dwa lata w Argentynie. Ćwiczenia na symulatorze dostarczonym przez Boeinga będą kontynuowane w Buenos Aires. Jednocześnie zgodnie z wytycznymi zostaną zaktualizowane oprogramowania MCAS w samolotach oraz wymienione zostanie okablowanie.

Aerolineas Argentina posiadają w swojej flocie pięć boeingów 737 MAX-8. Odrzutowce wrócą do obsługi pasażerów narodowego przewoźnika Kraju Srebra na przełomie kwietnia i maja.

Proces ponownej certyfikacji samolotu producenta z Chicago przez FAA zakończył się 18 listopada ubiegłego roku. Od tego czasu kilka krajów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach wznowiło już loty odrzutowcami. Jako pierwsze uczyniły to brazylijskie linie lotnicze GOL, które poleciały boeingami 737 MAX z pasażerami 9 grudnia. Później to samo zrobiły Aeroméxico, Cayman Airways oraz Copa Airlines.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony