Partner serwisu

Antonow ujawnił listę zniszczeń. Hangary, baza, wieża kontrolna i samoloty

Redakcja 04.04.2022

Antonow ujawnił listę zniszczeń. Hangary, baza, wieża kontrolna i samoloty
fot. Antonov Company
Antonow Company udostępniło nowe zdjęcia zniszczeń dokonanych przez wojsko rosyjskie na lotnisku Hostomel w pobliżu Kijowa. Ucierpiały nie tylko samoloty, ale również infrastruktura.
Na wyzwolonym spod okupacji terenie znajdowała się baza przewoźnika i odbywały się loty testowe przewoźnika cargo. Teraz przez długi czas nie będzie to możliwe.

Samoloty An-26, An-74 i An-225 "Mrija" zostały całkowicie zniszczone. Podobnie jak hangary, wieża kontrolna i budynek administracyjny.

Ponadto rosyjscy żołnierze uszkodzili samoloty An-12, Аn-22, Аn-28 oraz Аn-132D, a także Аn-124-100 i An124-150. Reaktywacja tych wyjątkowych maszyn pochłonie mnóstwo środków i czasu.  

"Przed nami dużo pracy, aby odbudować i przywrócić infrastrukturę lotniska oraz flotę" - podsumowano barbarzyństwo rosyjskiego wojska.

Niedawno opublikowaliśmy materiał, w którym pilot i major Dmytro Antonow, oskarżył linie Antonow Airlines o to, że nie zrobiły wystarczająco dużo, aby uchronić An-225 przed zniszczeniem. Samoloty przewoźnika z Ukrainy, przez swoją specyfikę i gabaryty, przyciągały uwagę gdziekolwiek wylądowały. Na wideoblogu opublikowanym w niedzielę 20 marca pojawiły się oskarżenia o ignorowanie ostrzeżeń NATO o nadchodzącej inwazji. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony