Partner serwisu

Antonow chce produkować dwanaście An-178 rocznie

Emilia Derewienko 02.10.2020

Antonow chce produkować dwanaście An-178 rocznie
fot. Vasiliy Koba
Ukraiński producent samolotów po pięciu latach chce wznowić produkcję. Alexander Los, który stoi na czele spółki, zapowiedział, że za kilka lat firma będzie budować nawet 12 maszyn An-178 rocznie – podaje portal Aerotelegraph.
Po pięcioletniej przerwie ukraiński producent znów pracuje nad samolotem. Na początku września informowaliśmy o powstaniu pierwszego Antonowa An-178 bez części rosyjskich, który został zamówiony przez peruwiańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Transportowym odrzutowcem zainteresowały się także Turcja, Arabia Saudyjska i Indie.

Producent chce najwyraźniej wykorzystać zaciekawienie An-178, bo już zapowiedział, że samolotów ma powstawać 12 w ciągu roku. W wywiadzie szef Antonowa, Alexander Los, określił konkretne plany wznowienia produkcji seryjnej samolotu. Los powiedział, że od 2023 roku firma chce budować dwanaście samolotów An-178 rocznie. Po analizach rynku i rozmowach z potencjalnymi klientami władze Antonowa uważają, że jest to realny plan.

An-178 to dwusilnikowy samolot transportowy, który będzie używany głównie przez wojsko. Z kolei peruwiańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje wykorzystać go dla policji. Model oparty jest na samolocie pasażerskim An-158, rozszerzonej wersji An-148.

Los, stwierdził również, że następnym samolotem, który wejdzie do produkcji seryjnej po An-178, jest An-158. Model An-158-100 to samolot o zasięgu 2,6 tys. km, który może pomieścić do 102 pasażerów. Jak dotąd w swojej flocie mają tylko Cubana de Aviación, kubańskie linie narodowe. Utworzenie narodowych linii lotniczych Ukrainy mogłoby zwiększyć popyt na pasażerskie An-148 i An-158.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony