Partner serwisu

Andrzej Hawryluk nowym prezesem Portu Lotniczego Lublin

Rafał Dybiński 26.06.2020

Andrzej Hawryluk nowym prezesem Portu Lotniczego Lublin
fot. Lublin Airport
Rada Nadzorcza powołała Andrzeja Hawryluka na stanowisko prezesa zarządu Portu Lotniczego Lublin - poinformowano w oficjalnym komunikacie. 25 czerwca podjęto decyzję o odwołaniu Krzysztofa Wójtowicza, Sebastiana Meitza i Adama Klinerta, dotychczasowych członków zarządu. 
Rada Nadzorcza podejmując swoją decyzję wzięła pod uwagę zarówno oczekiwania akcjonariuszy w zakresie zarządzania Portem Lotniczym Lublin, jak również fakt, że dotychczasowy zarząd 25 czerwca bieżącego roku uzyskał absolutorium za 2019 rok i został skwitowany przez akcjonariuszy.

Nowa sytuacja, z jaką ma do czynienia branża lotnicza w ostatnich miesiącach, wymaga zdaniem Rady Nadzorczej także nowych rozwiązań personalnych w zakresie zarządzania Portem Lotniczym Lublin.

Nowy prezes zarządu ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu instytucjami i przedsiębiorstwami sektora lotniczego. Posiada szereg certyfikatów i uprawnień w zakresie lotnictwa krajowego i międzynarodowego. Hawryluk ukończył Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą w Dęblinie, kierunek Ruch Lotniczy, uzyskując tytuł inżyniera, Politechnikę Warszawską, Wydział Transportu, uzyskując tytuł magistra inżyniera transportu o specjalności sterowanie ruchem w transporcie oraz Politechnikę Łódzką, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzanie Przedsiębiorstwem.

Rada Nadzorcza podejmując w/w decyzje zgodne z wolą akcjonariuszy, dziękuje dotychczasowym członkom zarządu za rzetelną pracę, a w szczególności dotychczasowemu prezesowi zarządu Krzysztofowi Wójtowiczowi, który swoją funkcję pełnił w spółce od 2013 roku i któremu Port Lotniczy Lublin zawdzięcza dotychczasowy rozwój.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony