Partner serwisu

Andora chce pobudzić turystykę. Będą loty do Paryża, Frankfurtu i Rzymu?

Emilia Derewienko 07.01.2021

Andora chce pobudzić turystykę. Będą loty do Paryża, Frankfurtu i Rzymu?
fot. Javier Ortega Figueiral
Księstwo Andory, położone na granicy Hiszpanii i Francji, chce pobudzić rodzimą turystykę. W tym celu rozbudowuje swoje lotnisko Andorra-La Seu d'Urgell, aby mogły na nim lądować większe samoloty.
Lotnisko z 1500-metrowym pasem startowym znajduje się na górze Ensiula w Katalonii. Do tej pory port był używany głównie do lotów ratowniczych i prywatnych, jednak to ma się teraz zmienić. Księstwo żyje głównie z turystyki, a lotnisko jej zlokalizowane około 12 km na południe od Andory, co tworzy dobre warunki do przypływu podróżnych.

Port Andorra-La Seu d'Urgell w planach na 2021 rok ma nowe inwestycje. W kwietniu lotnisko chce umożliwić procedurę podejścia GPS oraz zainstalować nowe oświetlenie, co umożliwiłoby wykonywanie startów i lądowań także wieczorem i wczesnym rankiem. Port po inwestycjach mógłby przyjąć samoloty z maksymalną liczbą 74 miejsc, takich jak, na przykład, turbośmigłowe ATR 72. Loty czarterowe i regionalne mają na celu ożywienie gospodarki i turystyki w całym regionie po pandemii COVID-19.

Celem jest połączenie lotniska, które jest obsługiwane wspólnie przez władze regionalne Katalonii i Księstwa, z europejskimi miastami, takimi jak Madryt, Frankfurt, Paryż czy Rzym. Według komunikatu z lotniska Andorra-La Seu d'Urgell, hiszpańskie i francuskie linie lotnicze są już zainteresowane połączeniami. Andora to popularne miejsce na narty i zakupy wśród turystów z Hiszpanii i Francji. Zimą w Księstwie można jeździć na nartach, a przez cały rok turyści korzystają z obniżonego podatku VAT na wszelkiego rodzaju produkty elektroniczne, odzież i perfumy.

Lotnisko jest obecnie rozbudowywane o cztery nowe hangary, realizowane przez prywatne firmy. Obecnie w porcie działa sześć firm, w tym szkoły lotnicze, firma taksówkarska i firma konserwacyjna.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony