Partner serwisu

ANA wznowi od lipca regularne rejsy A380 na Hawaje

Rafał Dybiński 10.05.2022

ANA wznowi od lipca regularne rejsy A380 na Hawaje
Fot. Airbus Media
Linie lotnicze All Nippon Airways (ANA) potwierdziły powrót do regularnych rejsów swoich dwupokładowych airbusów A380 - informuje serwis "Simple Flying". Największy samolot pasażerski świata pojawi się od 1 lipca na trasie między portem Tokio-Narita i Honolulu na Hawajach.
Przewoźnik z Kraju Kwitnącej Wiśni, który posiada trzy Super Jumbo w unikatowym malowaniu, początkowo zaplanował dwa rejsy w tygodniu. Jeśli popyt wzrośnie doda prawdopodobnie kolejne loty. Nie nastąpi to jednak wcześniej niż w październiku, przed wdrożeniem zimowego rozkładu rejsów.

ANA jako ostatnie linie lotnicze odebrały swojego pierwszego A380. Jako ciekawostkę warto dodać, że specjalne malowanie zajęło aż 21 dni i pracowało przy nim 120 osób, którzy zużyli 3300 litrów farby. Było to najdłuższe malowanie w historii Airbusa.

Na każdym z trzech Super Jumbo widnieje inna postać żółwia morskiego. Niebieski nazwany Lani symbolizuje błękitne niebo, szmaragdowy nazwany Kai symbolizuje z kolei ocean, a pomarańczowy Ka La zaczerpnął nazwę od hawajskiego słowa oznaczającego zachód słońca. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Przewoźnik z Japonii przed pandemią planował latać A380 z Tokio na Hawaje nawet dwa razy na dobę, ale kryzys wywołany wirusem COVID-19 opóźnił i obniżył ambitne cele. Latem bieżącego roku obsłuży intratne połączenie dwa razy w tygodniu.

Wylot z portu Narita wyznaczono w piątki oraz soboty o godz. 20:10. Uwzględniając strefy czasowe pasażerskie giganty wylądują w Honolulu o godz. 8:45 następnego dnia. Lot potrwa w sumie siedem godzin i 35 minut. Rejs powrotny wystartuje w soboty i niedziele o godz. 11:35. Przylot do stolicy Japonii przewidziano o godz. 14:50 następnego dnia. Lot potrwa w tym przypadku osiem godzin i kwadrans.

Konkurentami ANA na prestiżowej trasie będą Hawaiian Airlines, Japan Airlines, ZIPAIR oraz United Airlines. Chociaż przewoźnik z Kraju Kwitnącej Wiśni odebrał już wszystkie trzy A380, to aby wywiązać się z zaplanowanego rozkładu rejsu będzie tak naprawdę potrzebować tylko jednego Super Jumbo.

Wiele wskazuje na to, że rotacyjnie wykorzysta jednak tercet gigantów, co zwiastowały organizowane w trakcie pandemii "loty donikąd", utrzymujące A380 w gotowości do operacji. Niemniej pomarańczowy Ka La od czasu dostawy poleciał dotąd z pasażerami tylko raz. Niebieski Lani zaliczył cztery takie rejsy, natomiast szmaragdowy Kai aż jedenaście. Jak ich statystyki będą wyglądać po sezonie letnim?
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony