Partner serwisu

An-124 dostarczył 111 ton towarów na Ukrainę

inf. pras 01.04.2022

An-124 dostarczył 111 ton towarów na Ukrainę
fot. Kuehne+Nagel
Po deklaracji Kuehne+Nagel dotyczącej udzielenia pomocy Ukrainie w wysokości 10 mln franków szwajcarskich w postaci usług logistycznych, zespół Emergency & Relief Logistics w Kopenhadze nawiązał współpracę z dużymi organizacjami pomocy humanitarnej, aby szybko zorganizować misje pomocowe ze środków przeznaczonych na darowiznę.
W związku z tym, 29 marca największy do tej pory samolot czarterowy wystartował z Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ukraiński Antonov An-124, jeden z największych samolotów cargo na świecie, przewiózł 111 ton towarów z magazynu UNICEF w Dubaju i wylądował w Polsce tego samego wieczoru. Następnie towar został przewieziony na Ukrainę.


- Dzięki wieloletniemu partnerstwu z UNICEF byliśmy w stanie bardzo szybko zorganizować pomoc dla Ukrainy i możemy przeprowadzić jedną z największych dostaw do Ukrainy, samolotem Antonov. Jestem wdzięczny naszym partnerom, interesariuszom i wszystkim naszym kolegom z Kuehne+Nagel, którzy wspierają nasze zobowiązanie wobec obywateli Ukrainy - podkreślił Dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne+Nagel International AG.

Koledzy z Kuehne+Nagel wspierają Ukrainę poprzez inicjatywy prowadzone w biurach i magazynach na całym świecie. Wielu klientów zaufało zespołom firmie logistycznej w zakresie przekazywania darowizn.

Kuehne+Nagel zatrudnia ponad 78 000 pracowników w ponad 1300 lokalizacjach w 100 krajach i jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z logistyką morską, lotniczą, drogową i kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych. W Polsce działa od ponad 30 lat, świadcząc usługi w 26 lokalizacjach i zatrudniając ponad 1 600 specjalistów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony