Partner serwisu

Ameriflight powiększy swoją flotę o saaby 340BF

Avgeek 21.05.2022

Ameriflight powiększy swoją flotę o saaby 340BF
Fot. Ameriflight
Ameriflight i Jetstream Aviation Capital ogłosiły leasing i dostawę 15 samolotów cargo saab 340B(F) dla największej amerykańskiej towarowej linii lotniczej Part 135. Samoloty mają zaspokoić rosnący popyt na rynku e-commerce i przesyłek ekspresowych. Dodanie nowych samolotów stanowi kolejny krok w zmianie strategii korporacyjnej przewoźnika.
Po dokładnym rozważeniu i przeanalizowaniu wielu samolotów towarowych, linia zdecydowała się na Saaba 340BF jako samolot idealnie nadający się do przewozów lotniczych, zwracając uwagę na jego wyjątkowe bezpieczeństwo, niezawodność i ekonomię eksploatacji. Maksymalne obciążenie użytkowe tego samolotu wynosi 3 tony 850 kilogramów, a objętość ładunku, który może być przewożony jednorazowo, to 35,8 m3. Jednostka może zabrać na pokład pakiety o wadze do 70 kilogramów każdy. Saab 340 to szwedzki dwusilnikowy samolot turbośmigłowy zaprojektowany i początkowo produkowany przez firmy Saab AB i Fairchild Aircraft. Model 340BF to zmodyfikowana wersja Saaba 340A przeznaczona do przewozu ładunków cargo.

- Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Jetstream w zakresie eksploatacji samolotów Saab 340B w firmie Ameriflight. Samolot ten oferuje na rynku najlepszą kombinację pojemności i kosztów, która będzie najlepiej dostosowana do potrzeb naszych klientów i ich rosnących potrzeb w nadchodzących latach. Rozszerzenie naszej floty, a w konsekwencji naszej działalności, jest wielką szansą nie tylko dla naszych klientów, ale także dla naszych ciężko pracujących pracowników na pierwszej linii frontu - powiedział Paul Chase, dyrektor generalny Ameriflight.

Zgodnie z informacjami, pierwszy samolot dla Ameriflight rozpocznie loty  w czwartym kwartale tego roku. Ten najnowszy typ we flocie będzie wykorzystywany do zaspokajania rosnącego popytu e-commerce i wspierania bezprecedensowego popytu na usługi firmy, w tym usługi Ameriflight w zakresie przyspieszonego łańcucha dostaw, operacje dedykowane i regionalne usługi dowozowe dla największych światowych przewoźników nocnych przesyłek ekspresowych.

- Cieszymy się, że firma Ameriflight, jeden z naszych najdłużej działających klientów, wybrała frachtowiec Saab 340B, który będzie dostarczany przez Jetstream. Połączenie możliwości operacyjnych, ekonomiczności i ciągłego wsparcia ze strony naszych partnerów z Saab (płatowiec) i General Electric (silnik) sprawia, że 340B jest najczęściej wybieranym samolotem przez operatorów przewozów ekspresowych i integracyjnych na całym świecie. Mamy zaszczyt powitać firmę Ameriflight w społeczności saab 340 - powiedział Stuart Klaskin, dyrektor generalny Jetstream Aviation Capital.

Ameriflight jest największą amerykańską towarową linią lotniczą Part 135. Założona w 1968 r. firma Ameriflight rozwinęła się z małego przewoźnika świadczącego usługi czarteru lotniczego i przewozu ładunków do międzynarodowego operatora posiadającego 15 baz, 1500 odlotów tygodniowo do 200 miejsc docelowych. Obecna flota Ameri składa się ze 131 samolotów: 25 beechcraftów 1900, 52 beechcraftów 99, 13 embraerów EMB 120 Brasilia i 41 fairchild Sa-227 Metroliner.

Warto dodać, że w ostatnich miesiącach Ameriflight uruchomił firmę Ameriflight Components and Exchanges, zajmującą się handlem częściami. Ta spółka zależna, będąca w całości własnością firmy, dostarcza rozwiązania w zakresie komponentów lotniczych do klientów na całym świecie. Nowa firma udostępnia inwentarz lotniczy na sprzedaż i wymianę za pośrednictwem głównych platform rynku lotniczego. W związku z prognozowanym wzrostem zapotrzebowania na części zamienne, firma ma szansę odnieść sukces dzięki swojemu doświadczeniu i niszy na rynku samolotów turbośmigłowych i regionalnych samolotów towarowych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony