Partner serwisu

American Airlines zwiększają z sześciu do 16 liczbę tras z USA do Europy

Rafał Dybiński 27.03.2021

American Airlines zwiększają z sześciu do 16 liczbę tras z USA do Europy
Fot. American Airlines
Linie lotnicze American Airlines rozszerzą swój rozkład lotów transatlantyckich w najbliższych tygodniach. Największy przewoźnik powietrzny świata na początku kwietnia zamierza obsługiwać szesnaście tras między Stanami Zjednoczonymi a Europą. Aktualnie oferuje tylko sześć takich połączeń.
American Airlines na początku wiosny powrócą do Barcelony, Dublina, Madrytu, Mediolanu, Paryża i Rzymu. Nowością będą loty z Seattle do portu Londyn-Heathrow. Największe miasto stanu Waszyngton i stolica Anglii zyskają nową trasą 30 marca. Rejsy początkowo będą realizowane trzy razy w tygodniu, a od czerwca już codziennie. Przewoźnik z Dallas do obsługi nowego połączenia wyznaczył boeinga 777-200.

– Mamy powody do optymizmu. Unia Europejska i USA powinny opracować wkrótce system umożliwiający podróżowanie między kontynentami. Być może będzie wdrożony już w czerwcu i miejmy nadzieję, że tak się stanie – zapowiadał jeszcze w ubiegłym tygodniu Alexandre de Juniac, szef IATA. Powoli jego przewidywania stają się faktem.

American Airlines na razie realizują trasy Dallas – Londyn-Heathrow, Dallas – Frankfurt, Dallas – Paryż, Charlotte – Londyn-Heathrow (trzy razy w tygodniu), Nowy Jork-JFK – Londyn-Heathrow i Chicago – Londyn-Heathrow. Prawie wszystkie są obsługiwane codziennie z wyjątkiem połączenia między stolicą Anglii a największym miastem Karoliny Północnej. Loty na tym odcinku odbywają się trzy razy w tygodniu.

27 marca wróci trasa Miami – Londyn-Heathrow, obsługiwana codziennie. Dobę później wrócą również połączenia Miami – Barcelona, Los Angeles – Londyn-Heathrow, Filadelfia – Londyn-Heathrow, Filadelfia – Dublin, Dallas – Madryt, Dallas – Rzym oraz Nowy Jork-JFK – Paryż. Listę wznowionych tras uzupełni jeszcze 4 kwietnia połączenie Nowy Jork-JFK – Mediolan. Wszystkie będą również realizowane codziennie.

Od kwietnia do dwóch największych miast Włoch z nowojorskiego portu JFK polecą także samoloty Delta Air Lines. Połączenie do Rzymu będzie obsługiwane początkowo trzy razy w tygodniu. Częstotliwość rejsów wzrośnie do czterech w tygodniu w maju, a od czerwca do Wiecznego Miasta będzie można przemieścić się raz na dobę. Druga usługa przewoźnika z Atlanty na Półwysep Apeniński początkowo będzie realizowana cztery razy w tygodniu, ale już od 2 maja do stolicy Lombardii z Nowego Jorku będzie można polecieć codziennie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony