Partner serwisu

American Airlines zastosują specjalną powłokę w walce z COVID-19

Emilia Derewienko 24.08.2020

American Airlines zastosują specjalną powłokę w walce z COVID-19
fot. Colin Brown Photography
Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (The U.S. Environmental Protection Agency – EPA) ma wydać awaryjne zwolnienie dla stanu Teksas, zezwalając przewoźnikowi American Airlines na użycie nowej powłoki powierzchniowej, która chroni przed koronawirusem nawet do siedmiu dni – podaje Agencja Reutera.
EPA ma zezwolić na wykorzystanie przez American Airlines SurfaceWise2, produktu wytwarzanego przez Allied BioScience. Konieczne jest do tego wprowadzenie wyjątków w nagłych wypadkach od federalnej ustawy o środkach owadobójczych, grzybobójczych i gryzoniobójczych (FIFRA). Produkt ma na celu zapewnienie dodatkowej ochrony przed koronawirusem w miejscach publicznych – linie liczą na to, że jego zastosowanie może zwiększyć zaufanie pasażerów do podróży lotniczych.

Przedstawiciele EPA twierdzą, że powłoka SufraceWise2 dezaktywuje działanie wirusów i bakterii w ciągu dwóch godzin od nałożenia i działała przeciwko nim nawet przez siedem dni. Agencja zezwoli na stosowanie produktu na lotniskach American Airlines w Teksasie oraz w samolotach, których loty rozpoczynają się w tym stanie. Pierwsza, jak i każda ponowna aplikacja powłoki muszą mieć miejsce w Teksasie.

Firma Allied BioScience chce spełnić restrykcyjne wymagania EPA i zarejestrować SurfaceWise2 jako antywirusową powłokę powierzchniową. Po zatwierdzeniu, produkt stałby się dostępny do publicznego zakupu. SurfaceWise2 nie zastąpi jednak rutynowego czyszczenia i dezynfekcji. Zarówno lotniska jak i samoloty muszą być regularnie czyszczone. Na stronie producenta można przeczytać, że SurfaceWise to powłoka, która zapewnia "niewidzialną barierę, hamującą rozwój bakterii, grzybów i glonów, które powodują nieprzyjemne zapachy, plamy i odbarwienia". 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo