Partner serwisu

American Airlines z pierwszym lotem all cargo od 36 lat

Aleksander Domański 22.03.2020

American Airlines z pierwszym lotem all cargo od 36 lat
fot. American Airlines Cargo
Po drastycznych ograniczeniach zarówno w zakresie połączeń międzynarodowych, jak i krajowych, American Airlines przechodzi na obsługę rejsów frachtowych. Przewoźnik ogłosił, że będzie transportował artykuły medyczne, pocztę, elektronikę i inne dobra w ramach swoich pierwszych lotów all cargo od 36 lat, do których wykorzysta jeden z samolotów pasażerskich, którego uziemiła pandemia wirusa Wuhan. 
– Mamy do odegrania kluczową rolę w utrzymaniu niezbędnego przepływu towarów w tym niespotykanym czasie i jesteśmy dumni, że możemy zrobić wszystko, aby nadal służyć naszym klientom i naszej społeczności – przekazał w czwartkowym (19 marca) komunikacje prasowym Rick Elieson, prezes ds. cargo i wiceprezes ds. operacji międzynarodowych w American Airlines. – Trudne czasy wymagają kreatywnych rozwiązań, a zespół ludzi w całej linii lotniczej pracuje nieprzerwanie, aby zapewnić naszym klientom opcje lotów all cargo – dodał Elieson.

Pierwszy rejs tylko z frachtem AA od 1984 r. rozpoczął się w piątek z międzynarodowego lotniska Dallas-Fort Worth (DFW) i wylądował w sobotę na lotnisku we Frankfurcie (FRA) w Niemczech. Po powrocie samolot Boeing 777-300  wykona jeszcze jeden kurs w obie strony do FRA. Według American Airlines wszystkie cztery planowane loty posłużą do obsługi frachtu na potrzeby transportu materiałów medycznych, poczty dla wojsk USA stacjonujących w Europie, sprzętu telekomunikacyjnego i elektroniki, które będą wspierać osoby pracujące w domu, oraz towarów wprowadzanych w obieg za pomocą handlu internetowego. Z oczywistych względów obsługą wszystkich operacji zajmie się minimalna liczba osób niezbędna do ich bezpiecznej realizacji.

Czwartkowa informacja ze strony American Airlines jest wyjściem naprzeciw szczególnej sytuacji, w jakiej znalazł się cały świat w związku z pandemią wirusa Wuhan. Popyt między innymi na podróże spadł do niespotykanych poziomów. Na początku tygodnia prezydent Donald Trump stwierdził, że w dobie kryzysu zdrowotnego branża lotnicza zyskuje pozycję nr jeden w środkach transportu użytych do opanowania sytuacji. Biały Dom zapowiedział wydanie 50 mld dolarów na walką z koronawirusem, który pod koniec zeszłego roku pojawił się w chińskim Wuhan, by kilka miesięcy później zainfekować większość państw świata.

Lotnictwo ze względu na szybkość dostaw będzie pełniło kluczową rolę w walce pandemią na terenie państwa o powierzchni prawie 30-krotnie większej do Polski. AA odegra ważną rolę w nadchodzących tygodniach, a pewnie i miesiącach. Choć linia nie prowadziła operacji all cargo od dziesięcioleci, to ma bardzo duże doświadczenie w przewożeniu frachtu. Tylko w 2018 roku przewoźnik należący do tzw. amerykańskiej wielkiej trójki osiągnął przychody przekraczające wartość 1 mld dolarów z racji obsługi frachtu na swoich rejsowych połączeniach. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony