Partner serwisu

American Airlines wznowią jesienią połączenie do Indii

Rafał Dybiński 03.05.2021

American Airlines wznowią jesienią połączenie do Indii
fot. Los Angeles International Airport
Indyjskie Delhi powróci jesienią bieżącego roku do destynacji obsługiwanych przez American Airlines – poinformowano w oficjalnym komunikacie największych linii lotniczych Stanów Zjednoczonych.
Wznowienie połączenia z nowojorskiego portu JFK do stolicy największego państwa Azji Południowej zaplanowano na 31 października. Rejsy będą realizowane boeingami 777-200. Częstotliwość lotów ustalono na początku na trzy razy w tygodniu, ale między 17 listopada a 3 stycznia 2022 roku trasa będzie obsługiwana nawet codziennie.

Samoloty American Airlines dolatywały po raz ostatni do Delhi w marcu 2012 roku. Wówczas połączenie było realizowane z portu Chicago-O’Hare. Międzykontynentalną trasę uruchomiono w 2005 roku, po tym jak jak Stany Zjednoczone i Indie podpisały umowę Open Skies.

Największy przewoźnik powietrzny USA planował wznowienie regularnych lotów do Indii już w lutym ubiegłego roku, kiedy to ogłoszono sojusz z Alaska Airlines. Wówczas przymierzano się do uruchomienia trasy Seattle – Bengaluru, ale pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła obie linie lotnicze do opóźnienia inauguracji. Połączenie ma wystartować również 31 października, czyli tego samego dnia, co trasę Delhi – Nowy Jork-JFK, na której przewoźnik z Teksasu będzie konkurować z Air India oraz United Airlines.

Narodowy przewoźnik Indii, oprócz wykonywanych czterech w tygodniu rejsów ze stolicy największego państwa Azji Południowej do największego miasta Stanów Zjednoczonych, oferuje również trzy razy w tygodniu loty na trasie z Delhi do innego nowojorskiego portu, a mianowicie Newark-Liberty. Przewoźnik z Chicago z kolei połączenie ze stolicy Indii do nowojorskiego portu JFK obsługuje codziennie.

Air India i United Airlines oferują także trasę Mumbaj – Newark-Liberty. Narodowy przewoźnik Indii lata na tym odcinku trzy razy w tygodniu, natomiast przewoźnik z Chicago raz na dobę. Pod koniec 2019 roku trasę Mumbaj – Nowy Jork-JFK uruchomiły jeszcze Delta Air Lines. Przewoźnik z Atlanty zawiesił ją jednak w marcu ubiegłego roku i na razie nie ma żadnych planów jej wznowienia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony