Partner serwisu

American Airlines wrócą do Pekinu w marcu 2021 roku

Rafał Dybiński 12.10.2020

American Airlines wrócą do Pekinu w marcu 2021 roku
Fot. Łukasz Malinowski
American Airlines wznowią wiosną przyszłego roku regularne pasażerskie rejsy z Dallas do Pekinu - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Od 12 października można już rezerwować bilety na loty międzykontynentalne do stolicy Chin, których inaugurację ustalono na 27 marca. Rejsy obsłuży Boeing 787- 8 Dreamliner.

Port Pekin-Daxing oferuje podróżnym nowoczesne obiekty i usługi w charakterystycznym terminalu o kształcie sześcioramiennej gwiazdy z powierzchnią 700 000 metrów kwadratowych, ale tak zaprojektowanym, że przedostanie się z jednej bramki do innej zajmuje najwyżej osiem minut.

Cztery pasy startowe, których liczba zostanie powiększona w przyszłości do siedmiu, mają obsłużyć docelowo ponad 100 mln pasażerów. Szerzej o nowym lotnisku w stolicy Państwa Środka pisaliśmy w tym tekście.

American Airlines przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 oferowały połączenia do Pekinu i Szanghaju. Jeden z trzech największych przewoźników Stanów Zjednoczonych aktualnie obsługuje jedynie loty cargo do Pekinu. Pod koniec marca przyszłego roku zamienią się one na regularne rejsy pasażerskie.

Port Dallas-Fort Worth obsłużył w minionym roku blisko 75 mln pasażerów. Przewidywania na koniec bieżącego roku zakładają najwyżej 45 mln podróżnych i dlatego odłożono budowę nowego terminalu dla American Airlines. - Powrót do 75 mln nastąpi najwcześniej w 2022 roku. Bardziej jednak prawdopodobne jest to, że osiągniemy te liczby dopiero w 2023 roku - przyznał Sean Donohue, prezes obiektu z największego ośrodka Teksasu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony