Partner serwisu

American Airlines sygnalizują mniejszą stratę w Q3. Wzrost rezerwacji i cen akcji

Rafał Dybiński 14.10.2021

American Airlines sygnalizują mniejszą stratę w Q3. Wzrost rezerwacji i cen akcji
Fot. American Airlines
Linie lotnicze American Airlines spodziewają się mniejszej niż zakładano straty za trzeci kwartał bieżącego roku i zasygnalizowały wzrost rezerwacji do końca grudnia - informuje Agencja Reutera.
Spadki potwierdzonych infekcji COVID-19 w Stanach Zjednoczonych dają nadzieję, że podróżni ponownie będą mogli bezpiecznie latać i wypoczywać w swoich ulubionych miejscach wakacyjnych. Optymizmu dodał plan administracji prezydenta Joe Bidena, który od listopada ponownie otworzy granice USA dla turystów z Europy.

Transatlantyckie trasy są jednymi z najbardziej lukratywnych na świecie i przyniosły w 2019 roku trzem największym amerykańskim przewoźnikom powietrznym prawie 17 proc. przychodów.

American Airlines przewidują solidny popyt na podróże w czwartym kwartale i spodziewają się straty w trzecim kwartale w przedziale od 620 do 675 mln dolarów. Analitycy natomiast są bardziej sceptyczni i przewidują 747,7 mln dolarów na minusie. Niemniej akcje przewoźnika z Teksasu wzrosły w środę o 1 proc. i kosztowały 20,32 dolarów.

Przychody w trzecim kwartale 2021 roku mają być według najnowszych prognoz American Airlines mniejsze o 25 proc. w porównaniu z tym samym okresem sprzed dwóch lat. Wcześniej przewidywano spadek w przedziale od 24 do 28 proc.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo