Partner serwisu

American Airlines odebrały pierwszego Dreamlinera po wznowieniu dostaw

Rafał Dybiński 11.08.2022

American Airlines odebrały pierwszego Dreamlinera po wznowieniu dostaw
fot. Amercican Airlines
Linie lotnicze American Airlines potwierdziły oficjalnie odebranie nowego boeinga 787-8. To pierwsza dostawa Dreamlinera dla największego przewoźnika powietrznego na świecie od maja 2021 roku.
Samolot oznaczony rejestracją N880BJ został odebrany z Charleston w Karolinie Południowej. Do obsługi połączeń ma zostać wyznaczony już w najbliższych tygodniach.

American Airlines po tej dostawie mają już 47 boeingów z rodziny 787. 25 z nich to maszyny najmniejszej wersji 787-8, natomiast 22 większe 787-9. Flotę przewoźnika z Dallas wzmocnią jeszcze kolejne 42 Dreamlinery, które są już zamówione.

– Boeing 787 jest ważną częścią naszej floty i to pierwszy z dziewięciu samolotów, które spodziewamy się odebrać jeszcze w tym roku. Kieruję wielkie podziękowania w stronę całego zespołu American Airlines oraz naszych kolegów z FAA (Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych - przyp. red.) i Boeinga za ich pracę podczas procesu certyfikacji – napisał na Instagramie Robert Isom, prezes największych linii lotniczych USA i globu.

FAA dała zielone światło na dostawy szerokokadłubowych Dreamlinerów na początku bieżącego tygodnia. Odbiory tych maszyn były zawieszone przez większą część ostatnich dwóch lat, ponieważ krajowy regulator i Boeing sprawdzały serię wad produkcyjnych. Wznowienie dostaw "Liniowców marzeń" na pewno wpłynie pozytywnie na branże lotniczą, która po złagodzeniu obostrzeń lotniczych podróży, bardzo szybko odradza się do poziomów sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Powrót odbiorów boeingów 787 był długo oczekiwany przez samego producenta oraz jego klientów, w tym największych, takich jak American Airlines, United Airlines czy Lufthansa, którzy nie otrzymali nowych Dreamlinerów w okresie, w którym szybko rósł popyt na podróże lotnicze. Krótko po ogłoszeniu wznowienia dostaw akcje Boeinga na giełdzie wzrosły o ponad 1 proc. Więcej o tym pisaliśmy już w TYM TEKŚCIE.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony