Partner serwisu

American Airlines: 737 MAX wrócą do obsługi lotów pod koniec roku

Rafał Dybiński 19.10.2020

American Airlines: 737 MAX wrócą do obsługi lotów pod koniec roku
Fot. American Airlines
American Airlines poinformowały w oficjalnym komunikacie o planach przywrócenia odrzutowców Boeinga 737 MAX do obsługi lotów pasażerskich pod koniec bieżącego roku.
Decyzja zależy od ponownej certyfikacji samolotu przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA), która zapewnia, że zniesie nakaz uziemienia weryfikowanej maszyny dopiero po tym jak eksperci ds. bezpieczeństwa będą przekonani, że spełnia oczekiwane standardy.

American Airlines zamierzają już obsługiwać wersją B737 MAX codzienne loty między Miami a Nowym Jorkiem zaplanowane od 29 grudnia do 4 stycznia. Możliwość rezerwacji tych rejsów ustalono od 24 października.

"Pozostajemy w kontakcie z FAA i Boeingiem w sprawie procesu certyfikacji i będziemy nadal aktualizować nasze plany na podstawie tego, kiedy samolot zostanie certyfikowany" - brzmi oświadczenie jednego z trzech największych przewoźników powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Boeing 737 MAX jest uziemiony od marca 2019 roku po dwóch katastrofach, w których zginęło 346 osób. FAA według źródeł Agencji Reutera zniesie nakaz uziemienia maszyny w połowie listopada, ale ta data może się jeszcze opóźnić.

Organ regulacyjny Stanów Zjednoczonych na początku października opublikował projekt raportu w sprawie zmienionych procedur szkoleniowych dla załóg 737 MAX, który jest otwarty do publicznego komentowania do 2 listopada. Niedawno pozytywne opinie na temat zmodernizowanego samolotu wydała również europejska EASA.

Boeing 737 jest najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się odrzutowcem pasażerskim na świecie. Od początku produkcji rodzina B737 może poszczycić się zamówieniami na ponad 15 tys. samolotów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony