Partner serwisu

Amazon Air rozpoczyna latanie z lotniska w Lipsku. Pierwsze regionalne centrum w Europie

Avgeek 14.11.2020

Amazon Air rozpoczyna latanie z lotniska w Lipsku. Pierwsze regionalne centrum w Europie
fot. Piotr Bożyk
Amazon Air otworzył swoje pierwsze regionalne centrum frachtu lotniczego w Europie na lotnisku w Lipsku (Leipzig-Halle). Nowe centrum stwarza dodatkowe możliwości obsługi klientów Amazon Air w Niemczech i w całej Europie. O sprawie pierwszy poinformował portal aerotelegraph.com.
Amazon, gigant handlu elektronicznego, potwierdził rozpoczęcie operacji lotniczych cargo w Europie po miesiącach spekulacji. Gigant e-commerce poinformował, że w celu rozpoczęcia działalności w swoim pierwszym regionalnym hubie lotniczym w Europie, wydzierżawił dwa boeingi B737-800 od GECAS. "Europejskie" samoloty są obsługiwane przez ASL Airlines Ireland w imieniu Amazon Air w Europie. Wkrótce dołączy do nich trzecia maszyna. Wszystkie użytkowane w Europie samoloty to byłe maszyny Ryanair o rejestracjach EI-DAC, DAD i DAF, które zostały przebudowane w zakładach Boeing Shanghai do wersji cargo tzw. BCF (Boeing Converted Freighter).

– Cieszymy się ze wsparcia społeczności w tym projekcie, dzięki któremu tworzymy miejsca pracy, co jest długoterminowym, pozytywnym efektem dla całego regionu Saksonii. Stworzyliśmy bezpieczne środowisko pracy i ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć i przeszkolić cały zespół. Naszym celem jest niezawodne zaspokajanie zmieniających się potrzeb naszych klientów w tych trudnych czasach, ale także w przyszłości – powiedział Dietmar Jüngling, były kierownik ds. lokalizacji centrum logistycznego Amazonka w Lipsku, jest odpowiedzialny za nową lokalizację.

6 listopada br. amerykański gigant rozpoczął obsługę dostaw towarów do klientów dwoma lotami dziennie na wybranych trasach. Według danych z Flightradar24.com maszyny EI-DAC i DAD w dużej mierze operujący między Kolonią a Madrytem i Mediolanem oraz z Lipska do Kolonii, East Midlands, Paryża, a także do Katowic. Amazon Air, to nowość na europejskim niebie, ponieważ do tej pory firma wykorzystywała swoje samoloty tylko do lotów na terenie Ameryki Północnej.

– Obiekt cargo o powierzchni 20 000 m2 na lotnisku w Lipsku stworzy dodatkowe możliwości dostaw w ramach sieci Amazon w Europie, oferując członkom Prime większy wybór i bardziej elastyczne opcje dostawy po niższej cenie. Ta nowa operacja Amazon Air w Europie umożliwi firmie kontynuowanie dostaw dla klientów w czasie, gdy ludzie w społecznościach w całym regionie polegają na dostawie potrzebnych im artykułów bezpośrednio do domu – można przeczytać w informacji prasowej firmy Amazon.

Flota Amazon Air składa się obecnie z 65 boeingów: 21 B737-800BCF oraz 44 B767-300ERF. Przewoźnik oczekuje na dostawę 17 kolejnych boeingów: dwóch B737-800BCF oraz 15 B767-300ERF.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony