Partner serwisu

Alitalia oferują „Covid Tested Flights" między Rzymem i Mediolanem

Rafał Dybiński 24.09.2020

Alitalia oferują „Covid Tested Flights" między Rzymem i Mediolanem
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Alitalia oferują od 16 września dwa rejsy dziennie między Rzymem i Mediolanem w specjalnej formule. Wejście na pokład samolotu uzależnione jest od negatywnego wyniku testu na obecność wirusa COVID-19.
Porty lotnicze Fiumicino w Rzymie i Linate w Mediolanie pilotażową akcję narodowego przewoźnika Włoch poprowadzą do 16 października. Dwa z siedmiu dostępnych połączeń między stolicą kraju a Lombardii będą realizowane z prewencyjnymi testami, których wynik pasażer pozna w 30 minut. Alternatywnie ważny będzie również dowód negatywnego rezultatu testu na koronawirusa SARS-CoV-2 nie starszego niż 72 godziny przed odlotem.

Eksperyment został na razie ograniczony do rejsów AZ2038 o godz. 13:30 i AZ2092 o 17:30 z Rzymu do Mediolanu oraz AZ2039 o godz. 10:00 i AZ2061 o godz. 17:00 w przeciwną stronę.

Pasażerowie tych lotów bez ważnego negatywnego wyniku na obecność wirusa COVID-19 mogą skorzystać z opcji szybkiego testu w wyznaczonym miejscu terminalu. Następnie muszą pozostać w określonym obszarze, dopóki nie uzyskają wyniku. Jeśli będzie negatywny, wówczas otrzymują zaświadczenie i mogą wejść bezpośrednio na pokład. Jeśli jednak będzie pozytywny, to podróżni muszą zgodnie z procedurami sanitarnymi poddać się domowej kwarantannie.

Alitalia liczy, że "Covid Tested Flights" między Rzymem i Mediolanem przyciągną nowych pasażerów, zwiększą ich świadomość, zachęcając także do kolejnych rezerwacji. Ewentualny wzrost popytu może zagwarantować akcji kontynuację, choć należy przede wszystkim pamiętać, że ryzyko infekcji w samolotach, gdzie dominują bakteriobójcze filtry HEPA, nie jest wysokie. Znacznie większe zagrożenie zakażeniem istnieje na lotnisku oraz w transporcie publicznym przed i po locie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony