Partner serwisu

Alaska Airlines zainaugurowały loty boeingami 737 MAX

Rafał Dybiński 03.03.2021

Alaska Airlines zainaugurowały loty boeingami 737 MAX
fot. Alaska Airlines
Linie lotnicze Alaska Airlines przywróciły do obsługi pasażerskiej boeinga 737 MAX-9. Odrzutowiec pokonał w miniony poniedziałek dwukrotnie trasę z Seattle do San Diego, a następnie z największego miasta stanu Waszyngton do Los Angeles.
Drugi z boeingów 737 MAX-9 należących do Alaska Airlines wejdzie do służby pod koniec marca. Przewoźnik z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych wcześniej wykonał odrzutowcem ponad 50 godzin testowych lotów, w tym na Alaskę i Hawaje, pokonując blisko 19 tys. km.

- Boeing 737 MAX wyznaczy naszą przyszłość. Wierzymy w to, tak samo jak w naszych pracowników, którzy spędzili pięć tygodni na przygotowaniach i szkoleniach, aby mieć pewność, że jesteśmy gotowi do bezpiecznych lotów z naszymi klientami. Czekaliśmy długo na ten dzień - podkreślił Ben Minicucci, prezes Alaska Airlines.

– Mamy duże zaufanie do tego samolotu. To ogromne wzmocnienie naszej floty. Dzięki tym odrzutowcom wychodzimy poza ramy naszego programu szkoleniowego i robimy nawet więcej niż żąda FAA – podkreślił John Lader, kapitan i jeden z wiceprezesów Alaska Airlines, które wynegocjowały korektę zamówienia Boeinga w grudniu ubiegłego roku. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Przewoźnik z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych był w przeszłości operatorem wyłącznie Boeingów 737. Aktualnie posiada również w swojej flocie przejętych od Virgin America 47 airbusów A320-200, które mają być wycofane w 2023 roku, a także dziesięć airbusów A321neo.

Alaska Airlines odbiorą w ciągu najbliższych czterech lat aż 68 boeingów 737-9 MAX. Trzynaście odrzutowców trafi do linii lotniczych z Seattle jeszcze w tym roku. Samoloty producenta z Chicago zastąpią w niedalekiej przyszłości starsze airbusy. Dzięki temu flota przewoźnika z Alaski ma być bardziej efektywna, dochodowa i przede wszystkim przyjazna dla środowiska.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony