Partner serwisu

Alaska Airlines uruchomią trzy nowe trasy do Wyoming

Rafał Dybiński 31.08.2020

Alaska Airlines uruchomią trzy nowe trasy do Wyoming
fot. Alaska Airlines
Linie lotnicze Alaska Airlines ogłosiły w oficjalnym komunikacie uruchomienie trzech nowych sezonowych połączeń do Jackson Hole. Loty obsłuży Embraer 175.
Turystyczny ośrodek stanu Wyoming zyska od 17 grudnia bieżącego roku do 11 kwietnia przyszłego roku bezpośrednie loty do Seattle i San Diego oraz od 19 grudnia do 10 kwietnia do San Jose.Rejsy do największego miasta stanu Waszyngton zaplanowano pięć razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, czwartki, piątki, soboty i niedziele. W tych samych dniach odlecą maszyny przewoźnika do San Diego. Drugi z ośrodków Kalifornii będzie obsługiwany tylko dwa razy w tygodniu, a konkretnie w środy i soboty.

Alaska Airlines, które zostały w tym roku członkiem sojuszu oneworld, wcześniej zapowiedziały również uruchomienie siedmiu nowych tras z Los Angeles. Przewoźnik operujący na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej już od 1 października poleci z głównego ośrodka Kalifornii do Eugene i Medford w Oregonie. 20 listopada ruszą rejsy do Bozeman w Montanie oraz Tampy i Fort Myers na Florydzie, a 17 grudnia do Kona na Hawajach. Dobę później listę nowych destynacji uzupełni Lihue, również na archipelagu Oceanu Spokojnego.

Alaska Airlines to jedna z głównych amerykańskich linii lotniczych z siedzibą w Seattle-Tacoma w stanie Waszyngton w obszarze metropolitalnym Seattle. Jest piątą co do wielkości linią lotniczą w Stanach Zjednoczonych pod względem wielkości floty, liczby przewożonych pasażerów i liczby obsługiwanych miast. Przewoźnik wraz ze swoimi regionalnymi partnerami posiada bardzo dużą krajową siatkę tras, która koncentruje się przede wszystkim na połączeniach z północno-zachodniego Pacyfiku i Alaski do ponad stu miast docelowych w Stanach Zjednoczonych, na Hawajach, Kanadzie, Kostaryce i w Meksyku. Jego flota, wraz z spółką zależną Horizon Air, składa się z 329 samolotów: 10 airbusów A319, 49 A320, 10 A321neo, 14 boeingów B737-700, 61 B737-800, 91 B737-900, 32 bombardierów Q400 oraz 62 embraerów E175. Linie oczekują także na dostawę 30 airbusów A320neo, 32 B737 MAX 9 oraz trzech embraerów E175.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony