Partner serwisu

Alaska Airlines już oficjalnie w sojuszu oneworld

Avgeek 01.04.2021

Alaska Airlines już oficjalnie w sojuszu oneworld
fot. Alaska Airlines
Alaska Airlines została wczoraj (31 marca) nowym i pełnoprawnym członkiem sojuszu oneworld. To 14 przewoźnik na świecie, który dołączył do struktur trzeciego na świecie sojuszu oneworld alliance.
Alaska Airlines została wybrana na członka oneworld po zatwierdzeniu przez Radę Zarządzającą sojuszu i formalnym zaproszeniu skierowanym do linii lotniczej w 2019 r.. Zamiar Alaska Airlines, o dołączeniu do oneworld, został po raz pierwszy ogłoszony w lutym 2020 r., kiedy to linia ujawniła plany utworzenia sojuszu US West Coast International Alliance z członkiem-założycielem oneworld, American Airlines. Następnie oneworld poinformował w lipcu ub.r., że linie Alaska Airlines zostaną nowym członkiem sojuszu w pierwszym kwartale 2021.

– Dołączenie do oneworld oznacza dołączenie do rodziny najlepszych linii lotniczych na świecie. Bycie częścią sojuszu pozwala nam zapewnić fantastyczną globalną łączność, bezproblemową podróż i bardziej wartościowe oferty lojalnościowe dla naszych pasażerów. Ten kamień milowy poprawi łączność i obsługę naszych pasażerów na całym Zachodnim Wybrzeżu i poza nim. Oneworld otwiera sporą międzynarodową sieć dla naszych podróżujących służbowo i prywatnie, a także zapewni lepszą łączność w całych Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem naszej siatki połączeń dla pasażerów zagranicznych – powiedział Ben Minicucci, prezes i dyrektor generalny Alaska Airlines.

Warto dodać, że rok temu, dokładnie 1 kwietnia 2020 r., do oneworld dołączyła linia Royal Air Maroc. Tym samym sojusz dodał swojego pierwszego pełnego członka na kontynencie afrykańskim.

O sojusz oneworld

oneworld to powstały w 1998 sojusz 13 linii lotniczych. Pod względem wielkości jest z powrotem trzeci na świecie, po Star Alliance i SkyTeam. Założycielami i członkami sojuszu są: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific oraz Qantas. Natomiast członkami sojuszu są także linie Finnair, Iberia, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, S7 Airlines, Sri Lankan Airlines oraz Qatar Airways. Warto dodać, że w maju 2020 r. sojusz opuściła linia LATAM.

O Alaska Airlines


Alaska Airlines to jedna z głównych amerykańskich linii lotniczych z siedzibą w Seattle-Tacoma w stanie Waszyngton w obszarze metropolitalnym Seattle. Jest piątą co do wielkości linią lotniczą w Stanach Zjednoczonych pod względem wielkości floty, liczby przewożonych pasażerów i liczby obsługiwanych miast. Alaska wraz ze swoimi regionalnymi partnerami posiada bardzo dużą krajową siatkę tras, która koncentruje się przede wszystkim na połączeniach z północno-zachodniego Pacyfiku i Alaski do ponad stu miast docelowych w Stanach Zjednoczonych, na Hawajach, Kanadzie, Kostaryce i w Meksyku.

Flota Alaska Airlines, wraz z spółką zależną Horizon Air, składa się z 330 samolotów: 10 airbusów A319, 46 A320, 10 A321neo, 14 boeingów B737-700, 61 B737-800, 91 B737-900/900ER, czterech B737 MAX 9, 32 bombardierów Q400 oraz 62 embraerów E175. Linie oczekują na dostawę 30 airbusów A320neo oraz 64 boeingów B737 MAX 9.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony