Partner serwisu

ALAFCO porozumiało się z Boeingiem i kupi połowę mniej MAX-ów

Rafał Dybiński 05.08.2020

ALAFCO porozumiało się z Boeingiem i kupi połowę mniej MAX-ów
fot. Piotr Bożyk
ALAFCO kupi ostatecznie połowę mniej boeingów 737 MAX niż początkowo zakładano. Firma leasingowa z Kuwejtu osiągnęła we wtorek porozumienie z producentem z Chicago – informuje Agencja Reutera.
ALAFCO toczyła z Boeingiem spór prawny i żądała odszkodowania 336 mln dolarów. Wszystko przez odmowę zwrotu zaliczek pobranych na zamówienie 40 maszyn 737 MAX. Leasingodawca z Kuwejtu kupi ostatecznie teraz 20 samolotów od producenta z Chicago, który wywalczył nowe terminy dostaw. Dodatkowe szczegóły umowy nie mogły zostać ujawnione ze względu na klauzule poufności.

ALAFCO, którego głównymi udziałowcami są Kuwait Finance House, Gulf Investment Corporation i linie lotnicze Kuwait Airways, wyraża aktualnie nadzieję na "długotrwałe i korzystne relacje obu stron". Zarówno leasingodawca z Kuwejtu, jak i Boeing nie wydały jeszcze oświadczeń w tej sprawie.

Producent z Chicago wstrzymał dostawy wąskokadłubowego odrzutowca w marcu ubiegłego roku, kiedy to Federalna Administracja Lotnicza (FAA) uziemiła samolot po śmierci 346 osób w katastrofach dwóch samolotów B737 MAX, wykorzystywanych do obsługi pasażerów przez Lion Air i Ethiopian Airlines.

Kryzys związany z uziemieniem nieszczęśliwej maszyny kosztował już 19 mld dolarów Boeinga, który musiał zmniejszyć tempo pracy i spowolnił łańcuch dostaw. Trwają ponadto dochodzenia karne i kongresowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony