Partner serwisu

Akcja "Drony na Wschód"

inf. pras 03.03.2022

Akcja "Drony na Wschód"
fot. PAŻP
Organizacje pozarządowe i biznesowe, osoby prywatne i przedstawiciele administracji rządowej, w ramach akcji #DronyNaWschód, wspólnie działają na rzecz pomocy Ukrainie, przez zbiórkę używanych dronów mogących posłużyć do dokumentowania zniszczeń wywołanych działaniami wojennymi.
Małe drony z kamerami mogą skutecznie wspomóc akcje ratownicze w przypadku ewakuacji ludzi z bombardowanych budynków. Drony mogą także posłużyć dokumentalistom w zbieraniu materiałów dotyczących zniszczeń dokonanych przez działania wojenne.

W ramach akcji przyjmowane są drony nowe, używane, ale także niesprawne oraz części zamienne i podzespoły – baterie, aparatury, czy kontrolery lotu. Aby przekazać drona lub sprzęt, należy wypełnić formularz na dedykowanej stronie. Przesłanie sprzętu odbywa się za darmo, z wykorzystaniem vouchera na paczkomat InPost.

Cały otrzymany sprzęt zostanie poddany serwisowaniu i gotowy do użytku będzie przekazany na granicę. Akcję można także wesprzeć darowizną, która zostanie przeznaczona m.in. na zakup części. W tym celu wystarczy przelać dowolną kwotę na konto Fundacji Instytutu Mikromakro.

Akcję "#DronyNaWschód można znaleźć także na Facebooku.

Realizatorami akcji są organizacje: Polska Izba Systemów Bezzałogowych oraz Fundacja Instytut Mikromakro – organizator konkursu technologicznego Droniada, Fundacja Digital University, Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, magazyn Świat Dronów oraz społeczność Drones Polska. Inicjatywę wspiera InPost.

Akcję wspiera i koordynuje Dariusz Werschner – pełnomocnik ministra infrastruktury ds. bezzałogowych statków powietrznych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony