Partner serwisu

Airbus wstrzymał wysyłanie części do Rosji. Linie bez usług wsparcia

Rafał Dybiński 02.03.2022

Airbus wstrzymał wysyłanie części do Rosji. Linie bez usług wsparcia
fot. Airbus
Airbus poinformował w środę o zaprzestaniu wysyłania części zamiennych do Rosji oraz dalszego wspierania linii lotniczych z tego kraju – informuje Agencja Reutera.
Europejski producent samolotów analizuje jeszcze czy jego centrum inżynieryjne w Moskwie może nadal świadczyć usługi lokalnym klientom ze względu na sankcje nałożone przez kraje wspólnoty oraz Wielką Brytanię.

"Airbus zawiesił usługi wsparcia dla rosyjskich linii lotniczych, a także dostawy części zamiennych do tego kraju" – przekazał w środę rzecznik producenta odrzutowców.

"Centrum Inżynieryjne Airbusa w Rosji (ECAR) zawiesiło wszystkie swoje operacje zgodnie z sankcjami" – podkreślono w oficjalnym komunikacie rozsyłanym do mediów.

"Jeśli chodzi o usługi inżynieryjne, które ECAR świadczy swoim rosyjskim klientom, analizujemy sankcje w celu ustalenia, czy taka działalność może być kontynuowana" - podsumowano.

Centrum Inżynieryjne Airbusa w Rosji zostało założone w 2003 roku w ramach joint-venture europejskiego producenta samolotów z Systema Invest i grupą Kaskol. Według informacji ze strony internetowej zatrudnia 200 rosyjskich inżynierów.

Wcześniej informowaliśmy również, że sprzedaż wycieczek od touroperatorów, których lwią część stanowiły zagraniczne destynacje, spadł w ciągu minionego tygodnia w Rosji aż o 72 proc. Podobny regres odnotowano tuż po wybuchu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Więcej o tym dowiecie się w TYM TEKŚCIE
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony