Partner serwisu

Airbus stracił w półroczu 1,3 mld euro. Tylko 8 zamówień w II kwartale

Rafał Dybiński 31.07.2020

Airbus stracił w półroczu 1,3 mld euro. Tylko 8 zamówień w II kwartale
fot. Airbus
Airbus otrzymał w drugim kwartale bieżącego roku zamówienia na tylko osiem samolotów A320neo dla irlandzkiej spółki Avalon Aerospace Leasing LTd – poinformowano w oficjalnym komunikacie producenta.
– Wpływ pandemii na nasze finanse jest teraz bardzo widoczny w drugim kwartale. Dostawy samolotów komercyjnych w pierwszym półroczu spadły o połowę w porównaniu z rokiem ubiegłym – podkreślił Guillaume Faury, prezes Airbusa.

– Dostosowaliśmy firmę do nowego otoczenia rynkowego i łańcuch dostaw działa teraz zgodnie z nowym planem. Naszą ambicją jest, aby nie konsumować gotówki przed fuzjami i przejęciami. Stoimy w obliczu trudnej sytuacji i niepewności, ale dzięki podjętym decyzjom uważamy, że jesteśmy odpowiednio przygotowani, aby poradzić sobie w tych trudnych czasach w naszej branży – dodał Faury.

Przychody producenta spadły w minionym półroczu do 18,9 mld euro. Przed rokiem w analogicznym okresie zanotowano 30,9 mld euro. Sięgające w sumie poziomu 1,3 mld euro straty częściowo zrównoważono korzystniejszymi kursami walutowymi. Nakłady inwestycyjne do końca bieżącego roku mają wynieść około 1,9 mld euro.

Airbus w pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku dostarczył w sumie 196 samolotów pasażerskich i trzy transportowe A400M. Najwięcej, bo 157 wersji A320. Poza tym 23 wersji A350, jedenaście A220 i pięć A330. Przed rokiem w analogicznym okresie klienci odebrali 389 maszyn producenta z Francji.

Kryzys wywołany wirusem COVID-19 wymusił również decyzje o zmniejszeniu tempa produkcji niektórych samolotów. A350 z sześciu do pięciu miesięcznie, natomiast A220 będą montowane w kanadyjskim Mirabel w liczbie czterech miesięcznie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony