Partner serwisu

Airbus rozwija swój krajobraz innowacji dzięki Airbus Scale

Avgeek 11.11.2021

Airbus rozwija swój krajobraz innowacji dzięki Airbus Scale
Fot. Airbus Media
Airbus uruchomił Airbus Scale, nową jednostkę innowacyjną, która łączy innowacje korporacyjne, zaangażowanie start-upów i działania związane z budowaniem firmy. Wspomoże to ożywienie i przyszły wzrost Airbusa, przyczyniając się do rozwoju przyszłych programów i działalności w ramach ambicji spółki w zakresie zerowej emisji CO2.
Ta nowa jednostka Airbusa wzmacnia ogólny krajobraz innowacji w samym koncernie i uzupełnia inne centra innowacji firmy, takie jak Acubed w Dolinie Krzemowej, Airbus China Innovation Center (ACIC) w Shenzhen oraz podmiot demonstracyjny technologii Airbus UpNext.

- Pionierstwo w zrównoważonym przemyśle lotniczym będzie wspólnym wyzwaniem, a innowacyjność jest jego podstawą. Tworząc Airbus Scale, wykorzystamy naszą istniejącą wewnętrzną wiedzę i know-how, aby skalować nowe firmy z niewykorzystanych aktywów. Będziemy również patrzeć na zewnątrz, aby szukać i wprowadzać do Airbusa start-upy, które mają odpowiednią technologię dla naszych przyszłych ambicji zerowej emisji. Ta dodatkowa dźwignia w naszym zestawie narzędzi innowacyjnych pomoże stworzyć ekosystem, którego potrzebujemy na naszej drodze do zera netto - powiedziała Sabine Klauke, dyrektor techniczny Airbusa.

Nowa jednostka ds. innowacji to ewolucja podejścia Airbusa do wewnętrznych i zewnętrznych działań innowacyjnych. Opierając się na doświadczeniu zdobytym w ciągu ostatnich siedmiu lat z BizLab, Airbus Scale połączy i zdywersyfikuje intraprzedsiębiorczość i partnerstwo w start-upach, aby budować i rozwijać współfinansowane, rentowne, w pełni rozwinięte firmy oraz dalej zwiększać przewagę konkurencyjną Airbusa. W tym podejściu Airbus Scale będzie promować i identyfikować wewnętrzne korporacyjne możliwości innowacji, które można przekształcić w rozwiązania dla świata zewnętrznego, wprowadzając je na rynek i przyciągając inwestycje zewnętrzne, które mogą skutkować spin-offami, w celu generowania wartości dla Airbusa.

Równolegle Airbus Scale będzie pozyskiwać i współpracować z zewnętrznymi start-upami na późniejszym etapie w celu dojrzewania i opracowywania innowacji technologicznych i produktów, łącząc wewnętrzne koncepcje i zewnętrzną inteligencję start-upów w celu uzyskania wzajemnie korzystnej współpracy. W obu przypadkach Airbus Scale ułatwia i umożliwia bardziej efektywny ekosystem innowacji. Aby dowiedzieć się więcej o ekosystemie innowacji Airbusa, należy odwiedzić specjalną stronę producenta.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony